Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vajon miért veszekednek...

Vajon miért veszekednek emberek egyetlen ülőhely miatt a tömegközlekedésen (mondjuk buszon, villamoson), miközben kicsit arrébb van másik üres hely, ami ugyanolyan jó? Reggeli kávé helyetti dopping?

Figyelt kérdés
2018. máj. 30. 13:42
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
2018. máj. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%

Átalános tapasztalatom, hogy a tömgeközlekedésen mutatkozik meg az emberiség igazi arca.

Sunyítás, hogy nem vette észre az öreget/terhes nőt, egymás letaposása, mert nem jó a 3 perc múlva érkező villamos, neki mindeképp-máris-azonnal ezzel a villamossal kell elmennie, a direkt szélső ülésre ülők, hogy nehogy valaki mellé üljön, miközben tömve a jármű, a táskáját/poggyászát/banyatankját ülésre tevők, szintén hasonló szociális lények, mint akik szélre ülnek, no meg akiknek egy méterrel odébb kéne menniük egy üres helyért, de inkább megáll feletted és téged vegzál, hogy miért nem adod át.

Mondjuk azt megjegyezném, hogy a felszállás kultúra kérdése is, mert állítólag léteznek helyek a Földön, ahol sorban állnak, mégpedig érkezési sorrendbe a buszmegállóban. Itt egyelőre a pofátlanabb hamarabb száll fel törvénye érvényesül.

Én már nem lepődök meg semmin. :)

2018. máj. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2#, ez nem helyi sajátosság. Ahol tömegközlekedés van, ott mindenhol megtalálod az ilyen népeket.
2018. máj. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
Veszekednek? Vajon melyik járat az
2018. máj. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom, mert ilyet eddig nem tapasztaltam. Azt latom mindennap, hogy tülekednek az emberek felszálláskor akkor is, ha latszik, hogy felig se lesz abusz. Az is megszokott, hogy az emberek a mellettük lévő ülésre teszik a táskájukat akkor is, ha másoknak már csak állóhely jut és épphogy fel nem háborodnak, ha szól valaki, hogy leülne, stb. De ilyet, hogy egy ülőhelyen veszekedjenek, amikor több szabad hely is van...nekem ez valami új.
2018. máj. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Utoljára hétfőn esett meg velem, hogy anyuka meg a neveletlen purgyéja tolakodott elém felszállásnál. Hova siettek, nem tudom... de a gyerek még orra is bukott a lépcsőn. Ja, ezek voltak, akik majdnem fellöktek, mikor odaértek a buszmegállóba.
2018. máj. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Metionin ***** válasza:
94%
Nekem rendszeresen volt, hogy a hajnali buszon ami 90% üres, random nénikék vergődtek hogy oda akarnak ülni ahol én ülök, mert ők ott szeretnek ülni. Végülis csak laza ~30 üres ülésből választhattak volna.
2018. máj. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ma reggel voltam szemtanúja egy ilyen esetnek a 14-es villamoson Budapesten. Kisgyerekes anyuka kapott össze valakivel, aki ott ült, ahova a gyereket akarta volna az anyuka ültetni, de volt még szabad ülőhely.
2018. máj. 30. 17:00
 9/10 anonim ***** válasza:
95%

A magyar totál furán, fordítva gondolkodik: villamoson csak az első 2 ajtót szabad mindenkinek használni az utasoknak: az nem baj, hogy a többi részén Lambadázni lehetne, akkora a szabad hely.

A buszokon mindenkinek állnia kell főleg a tölőcsuklósok hátsó részén, ha pedig leül valaki, akkor aztán szűrós szemmel kell rá nézni, mert nem "én" ühetek ott. Fura egy nép.

A lényeg: mert kell a cirkusz.

2018. máj. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
95%
Velem egyszer történt olyan eset, hogy egy 40+os, magát húszévesnek képzelő nőci elkezdett velem kötekedni a 7es buszon, hogy ő előbb volt ott, ahova én le szerettem volna ülni (kb. egyszerre, ugyanazon a megállóhelyen szálltunk fel) :D :D Mondanom sem kell, picivel később a karma utolérte.
2018. máj. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!