Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mást is zavarnak az ilyen...

Mást is zavarnak az ilyen "alacsony igényű" emberek?

Figyelt kérdés

Kissé furcsának tűnhet a kérdés, ezért kifejtem mire gondolok.

Ismerek relatív sok olyan embert, akik csak félig-meddig törődnek bele abba, hogy (saját hibájukból) nem tartanak sehol.

Például egy régi osztálytársam megbukott az egyik érettségi tárgyból és évek óta nem csinálta meg, bármikor ha szóba kerül, akkor jön a "majd jövőre megcsinálom" "ehhez a munkához úgyse kell".

Abba nem gondol bele, hogy ha letenné akkor lehetne jobb munkája is, csak halogatja.

Ha ez így önmagában neki megfelelne, hogy nem keres jól akkor oké, de emellett igények mégiscsak vannak, így minden pénze elmegy, sőt akár még hitelt is felvesz.

Neki muszáj, hogy autója legyen pedig a városból se nagyon teszi ki a lábát. Neki csúcskategóriás telefon kell minden évben, cigit muszáj megvenni minden nap stb.

És ha ezek nem jönnek össze, akkor mindenki más a rossz. Szemét a telefongyártó, mert túlárazza a termékeit, szemét a kormány mert drágább az üzemanyag, cigi stb.


Alapvetően ezekkel az igényekkel nem lenne gond, de kinek kéne értük tenni ha nem neki?

És egyre több ilyen emberrel találkozom, aki kifelé mutatná, hogy ki a Jani de, hogy azért tegyen is valamit az ki van zárva.


Egy idő után pedig frusztráló a társaságuk ezzel az állandó kisstílű panaszkodással, és "mindenki szemét aki többet tanult/dolgozott nálam" mentalitással.

Irigykedik például egy haverjára, mert nyelvet tanult és kiment külföldre, de hogy ő is nyelvet tanuljon az ki van zárva.


Ti ismertek ilyeneket? Mit lehet kezdeni vele, ha azt érzem folyamatosan húznának vissza?



2018. máj. 31. 20:38
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Engem azért zavar, mert vannak emberek akiket nem lehet simán elkerülni. Ahogy valaki említette rokonok, de vannak ilyen kollégák, szomszédok is.

A mentalitásukkal pedig igenis lehúzzák az ember motiváltságát, és próbáljál minél jobban lehúzni. Nem tudom talán ettől kicsit jobban érzik magukat, hogy "ha nekem rossz akkor legyen neki is rossz".

2018. máj. 31. 22:37
 12/14 anonim ***** válasza:

Csak akkkr tudnak lehúzni ha hagyod.

Kb csak ürügy az ö hozzáálásuk ha neked nem jön össze valami.


Jah és engem meg azok az emberek zavarnak akik nem tudnak magukkal foglalkozni.

2018. jún. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#11 Ha a bukásodért a felelősséget más emberekre akarod tolni, akkor az érdemeid sem lehetnek teljes egészében a tieid.

Az ember sikere nem másoktól függ.

2018. jún. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mindenkinek joga van hozzá, hogy beletörődjön a helyzetébe vagy elfogadja a helyzetét.
2018. jún. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!