Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Németországban tényleg lazábba...

Németországban tényleg lazábbak az emberek, mint Magyarországon?

Figyelt kérdés

Unokahúgom összejött egy sráccal, aki a németeknél dolgozik Hessenben és hétvégén kiment vele, hogy ő is találjon ott valami munkát. Telefonon beszélgettem vele és azt mondta, hogy teljesen mások az ottani emberek, segítőkészek, mosolyognak és kedvesek.

Tényleg igaz ez, hogy németek közé kell mennünk ahhoz, hogy laza környezetben legyünk? Azért ez már durva, hogy itt tartunk. Nem gondoltam volna.



2018. jún. 6. 05:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Igen ez igaz sajat tapasztalat
2018. jún. 6. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Igen sokkal másabbak saját tapasztalat.
2018. jún. 6. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
A férjem is Hessen tartományban dolgozik, gyakran megyek ki mint vendég. Én azt gondolom ott is van ilyen is, meg olyan is. Turistaként valóban kedvesek veled és segítőkészek, de a munkahely az más. Ott is megy a túrás, fúrás, főleg, ha nem német vagy. De ez megint csak függhet attól, ki milyen területen dolgozik. Annyi kesergés és mások életében való vájkálás valóban nincs, mert elvannak a maguk életével, tiszteletben tartják egymás magánszféráját, de én akkor is itthon érzem magam otthon.
2018. jún. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
Lazák is lehetnek éppen. Jelentettek már fel téged azért, mert a saját kertedben etetted a madarakat? Engem igen. Németországban... küldtek már “haza”, mármint a saját orszagodba, csak mert magyarul beszéltél? Szintén saját tapasztalat. Ne nyaljuk egy nép fenekét sem ájultan. Vannak jó dolgok, jó emberek, meg vannak furcsaságok. Olyan nincs, hogy egy nép kompletten jó, vagy rossz.
2018. jún. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

"Időpont ma 06:54"


Azért mert 1-2 ember kretén, nem jelenti azt, hogy általánosságban is az. Kretén pedig mindenhol van, csak a kérdés az milyen arányban. Itt sokkal kevesebb. Én 4 éve élek itt a családommal, de eddig sok rosszat nem tudok mondani. Nekem is volt vitám (meg majdnem bunyó) a szomszédommal, mert átmertem kopogni neki, amikor olyan hangosan szexelt, hogy még az utcán is hallották. Nekem pedig gyerekkel nincs kedvem ezt hallgatni. Aztán sokadjára is hallottuk, jelentettem a háztulajnak is, őt hurcolták meg, nem engem, pedig ő is német volt, meg a tulaj is az. Itt nincs annyi stressz, örül mindenki a maga kis életének, nincsenek besavanyodva az emberek, hétvégén jó időben rengetegen kirándulnak, kint vannak, élvezik az életet.

2018. jún. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
13%

Erre csak annyit tudok mondani , több hónapos ottlétem alatt egy zavaró tényező volt : a magyarok .

Furcsa módon az utcákon , üzletekben mindenki normális volt , de a magyar munkások katasztrófa . Több német polgár is megmondta hogy a városban nem örülnek a tahó magyaroknak .

Szóval szerintem ebből le tudod szűrni a lényeget :)

2018. jún. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

Alapvetően zárkózottabbak.


Viszont náluk nincsenek meg azok a beteges dolgok, mint nálunk. Pl „dögöljön meg a szomszéd tehene is”, irigykedés, határtalan pesszimizmus stb...


A tipikus német precizítás viszont tényleg ott van mindegyikükben, ami gyakran tud idegesítő lenni, pedig láthatjuk, hogy mennyire működik 😃


Maga a társadalmi környezet olyan, hogy az emberek tenni akarnak magukért és a környezetükért. Sokkal inkább koncentrálnak a problémák megoldására. Míg mi.. besöpörjuk a szőnyeg alá, vagy elmondjuk magunkban, hogy nem az én telkemen van, azt csá.


Szóval ott munka van. Lazaság ilyen formában nem értelmezhető.


Viszont ezeknek a dolgoknak köszönhetően olyanok az életkötülményeik, ami tényleg nem enged az olyan negatív dolgoknak, ami a magyarságot jellemzi. Nem egy előítélettel fognak kezdeni, hogy te egy gazdasági migráns vagy. Előbb megvárják, hogy bizonyítsd, mit tudsz!

2018. jún. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Szóval szerintem ebből le tudod szűrni a lényeget :)"


A kérdés nem az volt, hogy örülnek-e vagy sem a magyaroknak, hanem hogy milyenek a németek. Én se örülnék, ha a szomszédomban obégatnának, legyen az magyar, lengyel, arab, vagy amerikai. Mint ahogy írtam, nekem a némettel volt gondom mindig, pedig ahol lakom itt él még 2 román család, 1 magyar (nem mi), meg egy orosz. a legnagyobb gond pont az említett szexelős némettel volt, aki kiakart oktatni, hogy ő azt csinál, amit akar. Én meg elmagyaráztam neki, hogy ez baromira nem így van. Aztán a végén csak ő húzta a rövidebbet, nem én. Az meg, hogy a magyarokkal itt-ott baj van nem a német hibája. Max kevesebb lakást adnak majd ki nekik, azt mehetnek haza.

2018. jún. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm, és igen, nem olyan göcsös, mint a mieink. Voltam néhány szállodában, ahol voltak németek: sokkal nyugisabbak, közvetlenebbek, természetesebbek, mint a mi népünk harcosai.
2018. jún. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%
Az a baj, hogy munkában is lazábbak ezerszer nálunk. Én még ennyire ráérős, laza, lusta embereket mint a német kollegáim, még nem láttam. Nem fognak szívrohamban meghalni, az tuti. Ha egyszer nekiállnak, akkor valóban precízek, pontosak, de előtte meg kell várnod a 12. kávét és a negyedik sört mire végre felemelik a csülkeiket. Délután 1kor..
2018. jún. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!