Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Velem lenne a baj, vagy néha...

Velem lenne a baj, vagy néha más is kis elégedettséget, megnyugvást érez, ha látja, hogy egy nő nem is annyira szép, mint a képein?

Figyelt kérdés
Összességében meg szoktam lenni elégedve a kinézetemmel, de sokszor látom, hogy egy-egy csaj vékony derekú, barnább bőrű a facebookon, csinos. Majd meglátom a valóságban, ahol ugye nagy a feneke, nem is annyira csinos az összhatás, jóval fehérebb a bőre. Ilyenkor kicsit elégedett vagyok, hogy szinte semmivel nem különbözök a képeken lévő énemtől, és úgy se vagyok csúnya.
2018. jún. 6. 08:22
 1/6 Skicc válasza:
Szerintem nincs veled baj, alapból minden emberben megvan az hogy szép akar lenni és akkor örül ha a másik se annyira az, de az meg egy kifejezetten negatív dolog hogy valakik !sokkal! szebbnek láttatják magukat az ilyen platformokon, így meg is érdemlik (saját maguk sírját ásták meg) ha a vártnál kisebb lesz utánuk az érdekődés.
2018. jún. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Amúgy az nem mindegy, hogy photoshop miatt barnább a bõre, vagy csak egyszerūen a nyári tengerpartos képeit nézegetted és elvárod, hogy tavasszal/télen is olyan legyen:D

Múltkor is láttam ilyen lealázó “Istagram vs. Reality” fotó összeállítást és arra gondoltam, hogy ezekrõl a random szedett-vetett képekrõl honnan tudjuk, hogy nem egy diéta vagy edzés program eredménye a képeken látható különbség...mert eléggé úgy festett a kép.


Szerintem a valóságban is van úgy, hogy az ember egyszer jól néz ki, máskor meg kevésbé, ez nem csak képekrõl szól. Volt már úgy, hogy valakit élõben is tökéletesnek láttam, aztán egy elhanyagoltabb napján már másmilyennek. Tehát ez nem facebookos jelenség, az ember változik. Jól nézek ki a képen akkor, amikor a valóságban is, mert épp jó formában vagyok, ez elég egyértelmū:D és nem szoktam photoshoppot használni..

2018. jún. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Feltette a csaj a képet és másnap láttam a csajt előben. 1 nap alatt nem lehet annyit változni
2018. jún. 6. 09:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát oké, ez esetben fake a csaj:))
2018. jún. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha nem ilyen kárörvendő, teljesen normális. Manapság mindenki a tökéletest élteti, ezért néha olyan jó látni, hogy az a tökéletes igazából nem is létezik. Ha tudnák az emberek, hány csini instamodell photoshopolja magát minden egyes szelfijénél...


Én pl. a sminkelésnél érzem ezt... vhogy neten mindenkinek olyan tökéletes a sminkje. Én meg úgy érzem, jól sminkelek, szép élőben az eredmény, de mégsem olyan "tökéletes", mint másoknak a neten. Aztán egy-két ilyen sminket volt szerencsém élőben is megcsodálni és fúúúúú... naggggyon természetellenes volt, és rohadtul nem olyan előnyös sem, mint 20ezer filter és 6 szögváltás után.

2018. jún. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Metionin ***** válasza:
Szerintem normális. Áltsuliban nagyon pattanásos voltam és sokan csúfoltak ezért. Én meg szégyelltem magam, pedig tudtam hogy nem tehetek róla, mégis a világ legnagyobb szerencsétlenségének éreztem magam, hogy nekem burjánzik a pofám, másnak meg tök sima. Aztán egyik órára az egyik ilyen "babaarcú" csúfolódó lány mellé ültettek és közelről láttam, hogy neki is ugyanúgy pattanásos, csak vastagon le van fedve alapozóval. Amikor úgy esett rá a fény vagy úgy mozdult a csaj, ugyanúgy kidudorodtak rajta a cuccok, mint az én arcomon. Igazából nem elégedettség vagy öröm volt, hanem ilyen megnyugvás, hogy lám más sem tökéletes. Csak azt nem bírtam felfogni, hogy ha neki is cuccos a feje, akkor miért csúfol ezzel mást.
2018. jún. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!