Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a bajuk a többieknek velem?

Mi a bajuk a többieknek velem?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok, ha hosszú lesz a szöveg, de valószínűleg minden sornak jelentősége lesz abban, hogy tükrözze a helyzetet...

16 éves gimnazista srác vagyok.. ez a második évem a gimiben.

A sulin kívül maximum 4-5 barátom van, akikkel nem igazán szoros a kapcsolatom, nem csak mert ritkán találkozunk, hanem mert ők sem igazán szeretnek.

A fő hangsúly jelenleg az iskolán belüli barátokon van.

Én világ életemben olyan típusú ember voltam, aki valahol a saját világa és a külvilág között van mindig, ezzel csak az a baj, hogy jobban megvagyok saját magamban, mint emberek között. De közben a lelkem ahhoz vonzódik, hogy emberek körül akarok lenni.

Tavaly kezdődött minden... amikor legelőször találkoztam az új osztálytársakkal.. kb senki sem ismert senkit, ezért egy tök tiszta lappal adhattam azt az énemet, akinek igazán érzem magam... igazából kimondhatjuk, hogy imádtak. Én voltam akkor az az ember, aki teljesen a társaság közepe volt, és mindenki nagyon jóban volt velem. Aztán jött a nyár, sok dolog történt velem, köztük barátnőm is lett, de nem ott van a probléma forrása, mert már kerestem.

Tavaly viccesebb voltam, és sokkal közkedveltebb... idén pedig mindenki eltűnt kb a környezetemből, és akárhányszor nyitnék feléjük, nem igazán akarnak úgymond beengedni. Néha észre sem veszik, hogy hozzájuk beszélek... őszintén szólva, nem őket hibáztatom ez miatt, hanem valószínűleg van valami olyan, ami nem éppen oké nekik velem. Amin azért változtatnék, mert mindenki azt érzi rajtam... senki sem mondott ki semmi konkrétumot, a tavalyi után hajlamos vagyok "főnökként" viselkedni, ami arrogáns viselkedést tanúsíthat felőlem a többiek felé. Más emberektől hallottam azt, hogy úgy látják, mintha próbálnék mindenki fölé kerülni. Én ezt sehogyan sem veszem észre magamon... tudnátok ajánlani valamit, hogy hogyan derítsem ki, hogy mi változott meg bennem, aminek ez lett a következménye? Próbálok mindenkivel a lehető legjobb módon viselkedni, de nem nagyon működik... lehet az is, hogy nehezen tudom elviselni azokat a dolgokat, amiket ők imádnak? Pl divattrendek(Yeezy cipők, Jordan így úgy amúgy, tök más zeneorientációjuk van, mint nekem, meg ilyenek.. nekik mindig az a legjobb, ami ott, abban a pillanatban van, és nem állnak meg egynél.)

Lehet ez a gond?

Lehet az is, hogy próbálok esetleg viccesen viselkedni, de a többiek nem értik a humorom?

Tőlük semmit sem tudok megtudni, mert mindenki azt mondja, hogy semmi baj sincs velem...

A kérdésből egyébként kiderülhet, hogy szeretnék VEZETŐ lenni, nem főnök. Csak egy olyan ember, akit hamarabb követnek, mint valaki mást.

Tudnátok valamit mondani erre az egészre?

Kihez kellene fordulnom?:/


2018. jún. 6. 19:39
 1/2 October15 ***** válasza:
100%

Pszichológushoz. No offense, azt mondtad, hogy tudni akarod, hogy mi a probléma forrása, a pszichológus pont erre való.


Egyéb iránt max egy klikk esetében tudsz "vezető" lenni mert hát minél több ember van a célcsoportban annál nagyobb a hibalehetőség nemde?


Amúgy próbáld meg inkább azt, hogy olyan legyél akihez hamarabb fordulnak mint máshoz, jobb ugyan nem lesz de legalább morálisan tényleg föléjük kerülsz. :D


26F

2018. jún. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Hasznos tanács volt!

2018. jún. 6. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!