Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez titeket nem zavarna? Ti...

Ez titeket nem zavarna? Ti nem ijednétek meg?

Figyelt kérdés

Van egy biztonsági őr, aki konkrétan mindenkit ismer, aki megfordul az őrzött területén. Ez jelen esetben egy forgalmas MediaMarkt. Én nem tudom, hogy hogyan csinálja, de az emberek 80%-nak a nevét mindig tudja, és van olyan is, hogy még az érdeklődési körüket is simán elmondja. Akit többször látott, abban az emberben úgy olvas, mintha könyvet forgatna a kezében. Mint valami Sherlock Holmes.


Akkor lepődtem meg, mikor segítséget akartam tőle kérni, köszöntem és erre:

"Szia Ádám. Hallgatlak."


Erre megkérdeztem, hogy honnan ismer, de nem ismert. Csak annyit mondott, hogy tudja ki vagyok.


Aztán a kérdezgetésemre csak annyit mondott, hogy:

"Hogyan lehetnék őr, ha nem tudnám, hogy ki kicsoda, miért jön és mennyire kiszámítható? Nem tudok mindenkire figyelni egyszerre. De ha tudom, hogy a Béla már sokszor járt itt vagy csak tisztességes ember, akkor rá csak pár pillantást is elég vetni. Feltéve ha előtte nem viselkedett furcsán."


Egy kicsit ijesztő volt, de nagyon jófej és mókás srác. Csak azt nem értem, hogy honnan ismeri az embereket. Mert valójában nem ismeri őket, csak tudja, hogy ki kicsoda. Nagyon durva.


Arról meg ne is beszéljünk, hogy mindenhez ért, ami abban az üzletben van. Eddig kétszer találkoztam vele, de olyan tanácsokat adott, hogy arra csak azt tudom mondani, hogy besz@rás.


Olyan mint valami szuperhős. Ráadásul perfektül ért a jogtól kezdve a harcművészeteken át mindenhez.


2018. jún. 7. 02:46
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Én nagyon megijedtem, pedig direkt lassan és óvatosan olvastam. De lehet, hogy csak azért mert késő van, sötét van és egyedül vagyok.

Zavarni mondjuk nem zavar.

2018. jún. 7. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Nem szuperhős, bár tapasztalatlan szemnek annak tűnhet, és az emberek 99%-a tapasztalatlan. Ez a srác valószínűleg évek óta csiszolja azt a képességét, hogy az emberek viselkedését, testbeszédét, önkéntelen elszólásait elemezze és jellemképpé rakja össze. Én is gyakorlom ezt, és az eredmény pontosan az a "szuperképesség", amit itt leírtál. A különbség, hogy ennek a srácnak valószínűleg átlagon felüli arcmemóriája is van, és odafigyel a nevekre is, amelyek itt-ott elhangoznak. Ez már valóban nagyon ritka képesség, legalább annyira, mint a kétkezesség. Az, hogy számos dologhoz szintén az átlagember szintje felett ért, szintén arra utal, hogy rendkívül széles érdeklődésű és memóriájú ember, aki pontos részleteket képes megjegyezni egyszeri olvasás vagy megfigyelés után. Ez nekem is megvan.
2018. jún. 7. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát kevés ilyen őr van, mit ne mondjak... :D
2018. jún. 7. 03:37
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
A szuperhősök köztünk járnak! :)
2018. jún. 7. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Todboy ***** válasza:
92%
Érdemben nem tudok hozzászólni, de szeretném megköszönni a kérdést, mert most kibővítetted az éltemben elérendő céljaim.
2018. jún. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Én sokáig nem értettem, hogy a kisboltban honnan tudja a csajszi mindenkinek a nevét. Először azt hittem, kicsi a világ, csak ez a pár utca jár oda. De az enyémet is tudta, pedig sose mondtam neki. Aztán kiderült, hogy leolvassa a bankkártyákról :D
2018. jún. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy ez a biztonsági őr tökéletesen alkalmas a feladatára. Sőt, ezekkel a képességekkel simán lehetne nyomozó is. Tényleg, mint egy Sherlock Holmes.
2018. jún. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez a kérdés inkább tűnik úgy, mintha egy regényötlethez gyűjtenél véleményt. Egy kisvárosban, ahol amúgy is ismerik egymást az idősebbek, ez működhet. Máshol nem. Egy nagyvárosban nem fogja tudni a biztonsági őr, hogy kit és hogy hívnak, maximum az emberek arcát jegyzi meg. Eleve tök fölösleges tudnia az őrnek, hogy a Béla mér' Béla. Nem attól fog lopni vagy nem lopni, hogy Béla a neve.
2018. jún. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!