Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ronda lányként honnan merítsek...

Ronda lányként honnan merítsek önbizalmat?

Figyelt kérdés

Először is nem fogok senkinek se képet küldeni, úgyhogy ne írjatok lécci ilyen kommenteket/üzeneteket, hogy küldjek képet és majd megmondjátok, mi a baj velem...Egyrészt tudom, hogy úgyse őszinték a vélemények ilyenkor, másrészt van nekem is szemem és látom, hogy milyen vagyok. Meg a környezetem reakcióiból is sejthető, hogy nem csak bebeszélem magamnak.

Szóval tudom, hogy "a külső nem minden", és inkább azokra a dolgokra kéne koncentrálnom, amikben jó vagyok, még ha ez nem is a kinézetem, de akárhogy igyekszem, nem tudok túllépni a tényen, hogy senkinek se tetszek és ez így is marad életem végéig, hacsak nem hullik az ölembe random pár milla, hogy átműttethessem magam. És ez az életem más területeire is hatással van, ugyanis a kinézetem, illetve a kinézetem miatti beszólások miatt folyamatosan szorongok, alsóbbrendűnek érzem magam más, normális kinézetű emberekhez képest.

Ami a legrosszabb, hogy ha már a külsőm nem előnyös, legalább a belső értékeimet csiszolhatnám, de én ehelyett rosszindulatú vagyok a környezetemben lévőkkel, mert irigy vagyok rájuk. Amikor csak a buszon ülök pl., folyton más nőket nézek, hogy ők még slamposabb ruhákban, kócos hajjal, smink nélkül is sokkal szebbek, mint amilyen én lennék akkor, ha a hajam is meg lenne csinálva és a fejemen is lenne egy kiló vakolat. Amikor a barátnőim arról beszélnek, hogy fuhh de rossz nekik, amiért sűrű pl. a szemöldökük és tök rondának érzik magukat ettől, legszívesebben felpofoznám őket, mert egy olyan dolog miatt sírnak, amin egyrészt könnyedén változtathatnak, másrészt rajtuk kívül senki észre se veszi, milyen sűrűn vannak a szemöldökszőreik..

Sokszor, amikor ilyen apró dolgok miatt panaszkodnak, úgymond személyes sértésként veszem, mert ha ők magukat ilyen észrevehetetlen "hibák" miatt rondának gondolják, akkor rólam mit gondolhatnak?

Annyira undorodom magamtól és más embereket is megutálok emiatt és az évek előrehaladtával ez csak egyre rosszabb lesz..Mit csináljak? Úgy érzem, csak az változtathatna a hozzáállásomon, ha átoperáltatnám magam, amire nincs pénzem, egy pszichológus meg szerintem szemberöhögne, ha elmennék hozzá azzal, hogy ronda vagyok és emiatt nincs semmi önbizalmam...Meg azon kívül, hogy megpróbál meggyőzni, hogy jajj annyira nem is vagyok rossz, aztán annyit mond, hogy fogadjam el magam, mit tehetne? Néha azon gondolkozok, jobb lenne meghalnom, úgyis egyedül kéne leélnem az életem..


2018. jún. 10. 16:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Lányként úgyis fogsz találni egy pasit, aki elfogad úgymond "rondán"is, és ha tényleg szeret úgy is ahogy vagy, elég önbizalmat kaphatsz tőle, más véleményére meg nem kell adni.Csinosabban öltözöl, ápolt leszel stb, ezzel már megteszel mindent tőled telhetőt.Én a műtétet sem itélném el, ha tényleg indokolt lenne, de ha nincs rá pénzed, akkor nincs, lehet sok sok évet kellene rá gyűjtögetned.
2018. jún. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Mansour ***** válasza:
75%

Első körben nem is önbizalmat kellene szerezned, hanem legyőzni ezt a zsigeri irigységet, ami megkeseríti az életed és tönkreteszi a másokhoz való viszonyodat. Tisztában vagy vele, hogy ez milyen nagy probléma, ez már jó jel! Ezzel az első lépést már meg is tetted, de a neheze még hátravan. Biztos, hogy egy jó pszichológus tudna segíteni, ha őszintén elmondasz neki mindent, és te is valóban akarod a változást. (Amelyik szemberöhög, azt meg azonnal ott kell hagyni, fizetés nélkül...)

Egyébként sajnos azt kell mondjam, hogy a plasztikai műtét (hacsak nem valami durva deformitásod van) inkább csak ront a helyzeten, tehát mindenképpen lelkileg kell valahogy úrrá lenned a helyzeten.

2018. jún. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Mansour ***** válasza:
68%

"Lányként úgyis fogsz találni egy pasit, aki elfogad úgymond "rondán"is"

Abban én is biztos vagyok, hogy találhatsz olyanokat (nem is keveset), akinek kelleni fogsz, mint szexpartner. De ezzel nem árt óvatosnak lenni, mert az ilyen viszonyokban komoly lelki sérüléseket szedhetsz össze, és a végén még rosszabb állapotba keveredsz, mint ha nem lenne senkid.

Szóval csak ésszel! Simán találhatsz normális partnert is, aki megbecsül. Kinézet tekintetében nyilván meg kell alkudnod... De nagy eséllyel boldogabb életed lehet, mint azoknak a "jó csajoknak" akik az x-edik kapcsolatuk után ott állnak majd kiégve, ráadásul magas igényekkel és elvárásokkal, és nem fogják érteni, hogy miért nem találnak maguknak normális pasit.

2018. jún. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Max a fiúk, férfiak halhatnak meg egyedül. A lányok azok mindig elkelnek, igazából teljesen mindegy hogy nézel ki lesz pasid ha nem válogatsz túlságosan. Ha viszont a kigyurt joképu adoniszokra hajtasz akkor elképzelhetö hogy valoban nem lesz párod sose.
2018. jún. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Leginkább sehonnan, mondom ezt ronda férfiként.


Sajnos a mai világ csak a külsőségekre épül. Naponta látom, érzem ennek a hátrányait. Például vannak jóképű munkatársaim, az összes nő mosolyog rájuk, flörtöl velük, poénkodnak, humorosak, kedvesek, pajkosak. Ha én odamegyek pont ugyanúgy, ugyanazzal a poénnal, pimaszkodással, akkor meg nagyjából látni rajtuk a "mit akar ez itt" arckifejezést, meg hogy kínosan érzik magukat.


Jóképű haverjaimat konkrétan felszedik a csajok. Odamennek ismerkednek, "véletlenül" beléjük botlanak.


Vagy legutóbb például felszállt egy igazi modell arcú srác a kislányával villamosra. Tökéletesre nyírt, dús szakáll, hátrafésült, frissen nyírt haj, tetoválás, sportos alkat, és az egész arca, szeme, mindene szó szerint vonzó volt. Mondom ezt férfiként. És láttam hogy néznek rá a nők. Velem szemben ülő lány arckifejezésén látszott, hogy fejben az összes lehetséges pózt végig szexeli a sráccal.


Én látom, mennyire kerülik a tekintetem, látom a kis fintort az arcukon. Aztán belenézek a tükörbe és nagyjából az életkedvem elmegy magamtól.

2018. jún. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%

1.) Attól még lehet jó alakod.

2.) Attól még leitathatod a pasikat, hisz nincs csúnya lány, csak kevés pia.

2018. jún. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

2., hogy érted, hogy a plasztika csak rontja a helyzetet?

4. Nem a "jóképű adoniszokra" hajtok, de attól még én se jönnék össze bárkivel és ezt fordítva se várom el...Inkább maradok egyedül életem végéig, minthogy együtt legyek olyasvalakivel, akivel kölcsönösen nem is tartjuk vonzónak a másikat, de legalább elmondhatjuk magunkról, hogy van párunk.

5. Ismerős :/ Van egy barátnőm, aki úgy néz ki, mint egy modell és akárhányszor együtt megyek vele valahová, 5 percenként random pasik szólítgatják le, meg úgy bámulják, hogy már szinte csak a nyáluk nem csordogál..Engem meg rendszerint figyelmen kívül hagynak, mintha ott se lennék kb, amíg ők ott cseverésznek..

2018. jún. 10. 18:52
 8/11 A kérdező kommentje:

6. Hiába van jó alakom, ha arca hányingerkeltően ocsmány vagyok.

A második mondatra meg inkább nem is mondok semmit..

2018. jún. 10. 18:53
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

Ez hülyeség.

Egy jó alak (gömbölyű mellek, formás kerek fenék) nagyon sokat tudnak dobni még egy csúnya arcon is. Én is inkább jönnek össze egy csúnya arcú lánnyal, mint egy dagadttal, akinek folyik szét a teste.

2018. jún. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha hiszitek ha nem... középsuliban volt egy osztálytársam aki elég soványka volt, és az arca is ilyen fura volt. Ne mvolt szimmetrikus. De egy pozitív, kellemes egyéniség volt, és bármiről lehetett vele beszélgetni mind az melett, hogy volt tartása is. Aztán elkezdett kondizni, lett barátja, és valahogy az arca is sokkal szebb lett. Lehet életmódot váltott egészségesebbre, vagy nem tudom hogy sikerült neki :D És most már rendes vonzó képeket osztogat meg fb-on, nem az hogy a mellét kidobja, csak hát hogy mondjam... van benne nőiesség. Úgy vonzó személyiség lett nah :D


Szóval szerintem sokat számít a hozzáállás a dolgokhoz, nem feltétlen a modell külső a lényeg. Bár előny azt nem tagadom :D :D

2018. jún. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!