Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Súlyos motivációs problémával...

Súlyos motivációs problémával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Üdv!


22 éves egyetemista vagyok. 3. Évem ez, már csak 1 lenne vissza, de nem megy. Vizsgaidőszak van. Elfogyott a motivációm. Ránézek a tamulnivalóra és hányingerem van tőle. Pedig ez a szakma volt az álmom, nagyon szeretném is csinálni, de tanulni olyan dolgokat amik a büdös életben nem kellenek hozzá...nem visz rá a lélek.


Itt ülök most is mellette és egyszerűen képtelen vagyok csinálni. Itthagynám a francba az egészet. És nem tudom a tudatalattim meggyőzni, hogy tanuljon. Ez a csak le kell ülni és csinálni dolog nem működik.


Tud valaki bármilyen módszert ehhez? Hipnotizőr vagy valami? Bármit elfogadok csak segítsen. Át kéne programozni az agyam.


2018. jún. 10. 17:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Meditáció, vannak olyan zenék, amik segítik a tanulást.
2018. jún. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Burnout. Keress rá. Magyarországon csak pislognak az ilyen, különben teljesen emberi jelenségekre, és vagy üvöltve követelik az embertől a további teljesítményt meg lustának nevezik. Pedig kezelhető, és kezelni is kell. Az szoftveripar milliárdokat költ rá évente, hogy a programozók ne égjenek ki.
2018. jún. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én államvizsgám előtt voltam így. Rettentő sokat kellett tanulnom rá. Két fő motivációm volt: 1. Egy nagyon közeli szerettem előtte halt meg és a tanulás volt az egyetlen, ami elterelte a hiányáról a gondolataimat.

2. Arra gondoltam, hogy utána milyen jó lesz, ha letudtam.


Vizsgák előtt pedig nekem általában segített a futás (utána mindent szívott be az agyam) , kitűztem oldalszámokat és ha rendesen megtanultam, akkor megjutalmaztam magam pl. egy résszel a kedvenc sorozatomból.

2018. jún. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!