Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mára tényleg kikopott a...

Mára tényleg kikopott a "kávéházazás" szokása a művészek, különösen a költők-írók körében?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy ez inkább századfordulós / világháborúk közötti szokás volt.

Mi az igazság?

Pesten se létezik ez már?


2018. jún. 11. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:

A jo oreg iroink, koltoink hatalmas nemzeteszmevel rendelkeztek, leginkabb ezert ultek ossze a kavehazakban targyalni, pl a leghiresebb a Kisfaludy-tarsasag.

Manapsag mar mas a helyzet, Magyarorszag nem haborus ovezet szerencsere, nincs iroink tobbsegeben a magyarsagert valo harc, es az emberek sem kulonosebben foglalkoznak ezzel.

2018. jún. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem, hogy persze barati talalkozok is voltak, nem csak minden a politikarol szolt, de jo reszt arrol.
2018. jún. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyanugy megtalalsz minket kavehazakban. De mar nem csak ott tudunk talalkozni ;). Kiallitas megnyitok stb rengeteg lehetoseg van.
2018. jún. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Konkrétan olyan jelleggel már nem nagyon van, de hasonló jelleggel azért szoktam látni. Én pl. színházi világban dolgoztam egy ideig, a legtöbb olyan színházi térbe, ahol van kávézó is, ha bemész, szinte mindig látsz beszélgető értelmiségiket, költőket, írókat (már ha felismered őket, persze). Pl. az Átrium Filmszínház büféjénél, a Jurányi Ház közösségi terénél mindig ilyen élményem van.

Nyilván nem olyan elegáns meg úrias verzióban, de van ilyen. Meg ugye azóta más ilyesmi terek is létrejöttek (pl. romkocsma, egyéb közösségi terek, parkok).

2018. jún. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!