Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes idős emberek honnan...

Egyes idős emberek honnan veszik a bátorságot arra, hogy másokat, különösen a fiatalabbakat jogtalanul, tiszteletlenül rendre utasítsanak, kioktassanak, ráadásul úgy, hogy igazuk sincs?

Figyelt kérdés

A következő eset történt a minap:


A lenti linken látható képen a fekete téglalap helyére parkoltam az autómmal. Mint látható, az ott lévő kijárat gyalogos kijárat, tehát a KRESZ szerint lehet ott parkolni, mivel nem akadályozom az ingatlanra történő behajtást, illetve kihajtást (akkor lettem volna szabálytalan, ha valamelyik garázs elé parkolok). Ahogy kiszálltam az autóból, az egyik földszinti ablakból egy 80 év körüli nő elkezdett mindenféle tiszteletet mellőzve rikácsolni, hogy "ugye nem gondolja, hogy itt fog parkolni?!". Kérdeztem tőle, hogy mi tiltja ott a várakozást? Rávágta, hogy a KRESZ. Mondtam neki, hogy nincs igaza, mert nem akadályozom másik gépjármű be- illetve kihajtását. Erre azt mondta, hogy ne vitatkozzak, hanem azonnal álljak el onnan. Nem tettem. Erre elkezdett fenyegetőzni, hogy értesíti az illetékes szerveket. Ekkor hangosan megmondtam neki a helyi polgármesteri hivatal közterület-felügyeleti csoportjának telefonszámát. De mégis hogy gondolta, hogy mindenféle jogalapot nélkülözve rendre utasítson másokat, ráadásul úgy, hogy nem ismeri a KRESZ szabályokat?


[link]


30/F



2017. júl. 2. 22:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%
Mert egy demens agresszív vén hülye(sok van belőlük). Irigyellek a problémáid miatt.
2017. júl. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon sok öreg irdatlanul unatkozik. Nekik az adja meg a nap pikantériáját és izgalmát, ha beleköthetnek valakibe, még akkor is, ha ők is tudják, hogy nincs igazuk. Ezekkel akkor tolsz ki a legjobban ha le se sz@rod őket, mert ez idegesíti őket a lehető legjobban.
2017. júl. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
28%

Ezen pörögsz 30/F?


Inkább kezeltesd magad. Olyan vagy, mint egy durcás kisgyerek.

2017. júl. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Bocs de én nem parkolnék oda.Lehet, hogy a kresz nem tiltja,ennek most inkább nem nézek utána de mivel a kijárat egyben az épület vészkijárata így necces.Nem beszélve arról hogy ha egy mentő érkezik a házhoz jó lenne ha be tudna állni a bejárathoz és nem a parkoló autót kerülgetve tolnák a hordágyat a mentősök.
2017. júl. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

"Ezen pörögsz 30/F?"


Nem pörgök rajta olyan nagyon, csak amiatt bosszant ez a dolog különösen, hogy a szabályos közlekedés elkötelezett híve vagyok. Mindig betartom a sebességkorlátozásokat, még az indokolatlanul kint felejtett 30-as táblákat is. A kijelölt gyalogos átkelőhelyeknél (zebráknál) mindig átengedem az ott várakozó vagy éppen oda érkező gyalogosokat. A parkolókban akár háromszor is kiigazítom a beállást, hogy pontosan a 2 vonal között álljak. A kérdésben leírt esetben is szabályosan parkoltam, és ezek miatt esik rosszul, hogy mégis beszóltak nekem.

2017. júl. 2. 22:56
 6/17 A kérdező kommentje:

"Bocs de én nem parkolnék oda."

Rendszeresen parkolnak ott autók, mivel kevés a parkoló, nem is értem, hogy miért pont nekem szólt be az idős nő.


"Lehet, hogy a kresz nem tiltja,ennek most inkább nem nézek utána de mivel a kijárat egyben az épület vészkijárata így necces."

A KRESZ csak az ingatlanra történő be- illetve kihajtás esetén tiltja ilyen esetben a várakozást. A képen jelölt kijárat gyalogos kijárat, egy előtte történő parkoló autótól a gyalogosok, de még akár kerékpárral, kerekesszékkel közlekedők akadály nélkül is ki tudnak jönni, illetve be tudnak menni az épületbe.


"Nem beszélve arról hogy ha egy mentő érkezik a házhoz jó lenne ha be tudna állni a bejárathoz és nem a parkoló autót kerülgetve tolnák a hordágyat a mentősök."

Nincs olyan jogszabály, amely a mentőautók számára kötelezően szabadon fenntartott helyet biztosítana az épületek körül.

2017. júl. 2. 23:04
 7/17 anonim ***** válasza:

a mentő miatt nem szokás kapuba parkolni.

főleg nem paneles részen.

2017. júl. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

"a mentő miatt nem szokás kapuba parkolni"


Úgy tudom, hogy nem a szokásjog államában élünk. De ha már a helyi szokásoknál tartunk, miden este parkol ott valaki.


Egyébként én csak kb. 10 percre álltam meg ott, mivel garázsom van és ott parkolok.

2017. júl. 2. 23:15
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

"A kijelölt gyalogos átkelőhelyeknél (zebráknál) mindig átengedem az ott várakozó vagy éppen oda érkező gyalogosokat. "


Bocs, de ezt most valami VICC??

Annak szántad? Mert annak elég GYENGUSZKA.


MIÉRT emeled ezt ki? MIntha te lennél az atyaIsten, és ez valami KIVÁLTSÁG és MEGTISZTELTETÉS lenne a részedről, hogy a zebránál átengeded a gyalogosokat? He?


HA NEM TUDNÁD: abban a pillanatban, ahogy rálép egy gyalogos a zebrára és elindul, TE KÖTELES (!!) vagy átengedni őt, tehát NEM MEGTISZTELTETÉS az a te részedről autósként, ha így teszel!


MÉg ennyit se tudtál?? Mire vered akkor itt a nyálad?


A gyalogosnak van elsőbbsége ebben az esetben, nem neked!!

2017. júl. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
25%
Igazán lehetne benned annyi, hoyg egy szegény idős hölgy kérését tiszteletben tartod, és megteszed hogy pár méterrel odébb állj. Biztos megvolt az oka hogy rádszólt! Ennyi azért lehetne benned. Értem én hogy kressz meg minden, de mégis csak emberből vagyunk. Ráadásul mi van ha a mentőket várta?
2017. júl. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!