Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Véletlenül "elloptam" egy csokit?

Véletlenül "elloptam" egy csokit?

Figyelt kérdés
Van egy félig önkiszolgáló bolt ahova minden nap járok, ismernek már. Tegnap bepakolásztam a kosaramba míg állt a sor, majd a pulthoz érve kipakoltam mindent a pultra amit összegyűjtögettem. Otthon vettem észre, hogy egy csoki ott van a kosár alján, és egyből beugrott, hogy azt nem raktam ki, mert én sem vettem észre (elfelejtettem hogy bedobtam) , meg az eladó sem látta meg. Ha ma vissza megyek, hogy szóljak, és kifizessem, megfognak még bízni bennem? Nem ciki?
2018. jún. 12. 08:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
nem ciki :)
2018. jún. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
12%
De ciki.... alapból saját kosárba nem vasárolunk, ez olyan iratlan szabály, sőt valajol irott is....
2018. jún. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#2 ott íratlan szabály, hogy megvan engedve, mert sok éve oda járok és nekik is könnyebb, ha nem nekik kell végig futni a boltot, hogy mit szeretnék. Saját kosaruk nincs. Viszont mindig felteszem a pultra, hogy ők is bele lássanak és úgy pakolom ki.
2018. jún. 12. 08:53
 4/13 A kérdező kommentje:
Tehát úgy értem, ami pulton kívül van, azt el lehet venni, nincs kosaruk, ez egy kicsi vegyeskereskedés.
2018. jún. 12. 08:54
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
nincs ebben semmi, mikor legközelebb mész megmondod hogy a csokit kifelejtetted, és számolják be.
2018. jún. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
Hát én tuti nem szólnék. Egyrészt a bolt számára az az egy csoki édesmindegy, másrészt lopással is megvádolhatnak akárhány éve is jársz oda. Mint mikor valaki megtalálja valaki pénztárcáját és visszaadja a tulajának. A tulaj utána még képes az illetőt meggyanúsítása, hogy ő lopta el tőle. Hagyd a fenébe...
2018. jún. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#6. én attól is félek, hogy majd azt basszák le, aki aznap kiszolgált, hogy miért nem figyelt.
2018. jún. 12. 09:12
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

Én nem mondanám el a dolgot. Nem direkt volt, de ha utólag magyarázkodsz, csak mindenki rosszul jönne ki.

Ha bűntudatod van, legközelebb vegyél valami drága csokit vagy bonbont, ami amúgy ott porosodna, amíg ki nem kell dobni. :D

2018. jún. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
61%
sztem semmi extra, én elmondanám. amig nem leltároznak addig simán beüthetik a boltban. nemhinném hogy megvádolnának lopással.
2018. jún. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
95%
Én vagy nem mondanám el vagy legközelebb ha megyek vásárolni, fizetéskor szólnék, hogy tiszta legyen a lelkiismeretem. Külön ezért visszamenni...nem tenném.
2018. jún. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!