Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok képtelen olvasni?

Miért vagyok képtelen olvasni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok. Őszintén bevallom, hogy eddigi életem alatt talán összesen 4-5 könyvet olvastam el. Ezek közül kb 2 db Harry Potter volt, a maradék pedig verseskötet plusz egy összeállítás, amelyben Ady újságcikkekeit gyűjtötték össze.


Ezeken kívül csak képregényeket és 1-2 képregénykönyvet olvastam. Mindig is vonzó volt számomra az egész könyves világ, és még most is SZERETNÉK olvasni, de egyszerűen nem megy. Tökmindegy, hogy mennyire vonzó számomra a téma, néhány elvadultabb esettől eltekintve (pl Ady Endre kötetek) képtelen vagyok a könyv végéig fenntartani az érdeklődésemet. Ami azért vicces, mert rengeteg az időm, tehát előfordult, hogy naponta 16 órát töltöttem el sorozatokkal/filmekkel, de az olvasás egyszerűen "nyugtalanít", ahelyett, hogy relaxálna/lekötne.


Ez csak azért zavar, mert úgy érzem, hogy nagyon sok dologból kimaradok így és szégyellem is ezt a dolgot, szeretnék rajta változtatni, de hogyan??


Most Lovecraft novellákat kezdtem el olvasgatni, azokat végig tudom ülni és viszonylag lekötnek, de ettől függetlenül a probléma még nem oldódott meg...


2018. jún. 12. 12:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mert en meg elolvasok mindent, versektől a ponyváig es olyankor sokszor, "nem latok, nem hallok".
2018. jún. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

9 évesen elolvastam a Harry Potter összes részét. Ugyanezt megtettem 11 és 12 évesen is. Nagyon szeretem a fantasyt most azt olvasok. Rengeteg naplót is elolvastam.

Bár az Egri csllagokat nem bírtam...

(12/L)

2018. jún. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Az egész könyvolvasás erősen túl van értékelve.


őszintén szólva az ilyen "50 könyvet olvasok egy évben emberek" között én még intelligens/tájékozott emberrel nem találkoztam.

csak darálják a sok könyvet egymás után, és ugyan a szókincsük bővül, de a szórakozáson kívül más előnye nincs.


Ha nem köt le sokáig az olvasás, ne olvass, ennyire egyszerű.

Olvass híreket, verseket, kutatások etc. Úgyse a regényolvasástól leszel tájékozott vagy értelmes.

2018. jún. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
@13 50 könyv egy évben egyáltalán nem sok, ennyi minden magát értelmiséginek tartó embernél alapnak kellene, hogy legyen, ez napi 30-50 perc olvasást jelent. A legtöbben ennél több időt töltenek közösségi médiával.
2018. jún. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!