Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan szoktassam le a páromat...

Hogyan szoktassam le a páromat a káromkodásról?

Figyelt kérdés
Nagyon csúnyán tud beszélni, persze nem velem, hanem inkább mérgében. Sokszor rá szoktam szólni, de mintha meg se hallaná. Veszekedést nem szeretnék belőle. Már magamon is észrevettem, hogy kezdem átvenni azokat a durva szavakat, amiket ő szokott mondani és eléggé zavar. Úgy gondolom ennek az a gyökere, hogy ő így beszél, így ezt szeretném megszűntetni. Persze nagyon szeretem őt és nem akarom megváltoztatni, de ez inkább egy rossz szokás, mint tulajdonság. Nem akarom, hogy a gyerekeink is így beszéljenek majd már kiskorukban, mert ezt hallják itthon.

2018. jún. 12. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Mint minden rossz beidegződestől, szokástól való megszabadulás tartósságához az kell elsősorban, hogy maga az alany is akarja a változást, erőltetve, kényszerrel nem lesz hosszútávú javulás.

Magamat úgy tréningezem, hogy ha káromkodnék, akkor előtte vagy helyette inkább veszek egy nagy levegőt és várok néhány másodpercet, vagy pedig ártatlan szinonimákkal "szitkozódom" ha olyan helyzet adódik.

2018. jún. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez aranyos :) Megpróbálok majd beszélni vele, mert neki ez nem érdeke, hogy leszokjon a csúnya beszédről.
2018. jún. 12. 22:55
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én is sokszor beszélek csúnyán, szitkozódom, ha nem úgy sikerül valami, ahogy szeretném, stb. Viszont azt nem, hiszem, hogy a leendő gyerekeitek miatt aggódnod kellene. Illetve, nekem legalábbis, soha nem okozott problémát, hogy gyerekek előtt, visszafogjam magam
2018. jún. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez a probléma, hogy ő nem igazán tudja visszafogni már magát, annyira megszokta, hogy így beszél. Volt már, hogy épp a számítógéppel szórakozott nálunk és a szüleim előtt kiszaladt 1-1 bmeg :D Engem nem zavart eddig, csak nem örülök, hogy már én is kezdem átvenni.
2018. jún. 14. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!