Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan szoktassam le a káromko...

Hogyan szoktassam le a káromkodásról, a 7,5 éves fiamat?

Figyelt kérdés
Ez azóta megy amióta iskolába jár.Jó,bevallom nem volt soha egy szótlan,csendes gyerek,de igy nem beszélt.Én már kipróbáltam mindent amit lehet,hogy leszoktassam,de nem megy.Pédául játszik a ps-en és veszit,olyan éktelen káromkodásba kezd,hogy csak nézek.És sorolhatnám.Amikor ráorditok(mert mást már nem tudok)akkor vissza vesz,egy darabig,vagy bocs-mondja.Na oké,de hogyan tovább? Köszi a válaszokat.
2011. márc. 16. 23:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
36%
Ha pl. ps-ezés közben káromkodik, akkor vedd el tőle azonnal a játékot, mondd el neki, hogy miért vetted el, és ha máskor is csúnyán beszél, akkor is vedd el. Meg fogja szokni, hogy legalább olyan dolgok közben nem beszél majd csúnyán, ami fontos neki (pl. ps).
2011. márc. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
27%

Vezesd be a büntetést:

Ha csúnyán beszélsz beraksz a perselyembe 100 ft-t.

Vagy ha csúnyán beszélsz nem játszhatsz a ps-en.

vagy valamitől eltiltani amit szeret még.

2011. márc. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszi ezt fogom tenni.Igaz már csináltam,kereken egy napig tartott a bünti.Muszály valamit kitalálni,mert attól is félek ha esetleg idegen helyen ezt előadja,a pofámról a bőr lesűl.
2011. márc. 17. 00:14
 4/21 anonim ***** válasza:
60%
7,5 éves gyreknek nem PS-en kellene játszani, de ez az én véleményem.
2011. márc. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Az én ovisom is káromkodik az Indul a bakterházból talált magának egy-két tettszetős idézetet ,azt hiszi nagyon vicces ha mondja őket,a leginkább az vált be,hogy egyszer rászólok,hogy ez csúnya ,így nem szabad,így a buta gyerekek beszélnek,majd ha folytatja bűntetés.

Érdekes,hogy akkor azonnal abbahagyja,ha tudomást sem veszek róla...

2011. márc. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Kedves 8.22-es válaszoló.Mégis mivel kellene egy városi fiú gyereknek játszani?Fakockákkal,vagy papircsákóval? 2011-et irunk hahó....
2011. márc. 17. 11:07
 7/21 anonim ***** válasza:
70%
Tökéletesen egyet értek a 8.22-es,és az előttem válaszolóval is!Lego,társasjáték stb.,de persze a Te gyereked.Különben én elvenném tőle,ha káromkodik,és aznap már nem is kapná vissza.Egy szintén bp.-i (2)fiú gyerekes anyuka
2011. márc. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ja,bocs,azt nem írtad,hogy hol laksz,csak,hogy városi vagy!
2011. márc. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez OFF, de azért leírom: ismerősöm mesélte, hogy a szülői értekezleten szóltak az egyik anyukának, hogy nagyon csúnyán beszél a lánya, próbáljon tenni valamit. Anyuka: Nem is értem honnan tanulja.Köszöni, hogy szólt a tanárnő, na várjon csak, hazamegyek és úgy pofán b...om, hogy elege lesz. ON

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy otthon hallja, csak sokszor kiszalad a szánkon ez-az a gyerek előtt.

2011. márc. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

15:58

:-D

2011. márc. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!