Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Könyvtáros tanárokra van igény?

Könyvtáros tanárokra van igény?

Figyelt kérdés

Akár egyszakosra.

Megéri elvégezni egy ilyet?


2018. jún. 14. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Nincs.
2018. jún. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet. Nálunk még hiány is volt belőle, nem volt média, etika és könyvtáros tanárunk sem, így egy másik tanárnak kellett tanítania, akinek fogalma sem volt az egészről.
2018. jún. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
van
2018. jún. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%
Minek? Arufeltoltokent is kozel annyit keresel, de nem kell masok elcseszett kolkeit babusgatnod.
2018. jún. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Felesleges, sima könyvtáros is tud évi két órát mondani osztályonként a diákoknak a könyvtárak működéséről és a katalógusok használatáról.

Én könyvtárosként végeztem, igaz akkor még két szakos képzés volt. A gyakorlatokon kívül egy percet sem dolgoztam könyvtárban.

Mondjuk a munka nem vészes, akár a sima okj-s könyvtáros is elvégzi. Inkább a tájékoztató könyvtárosoknak, illetve a kutató központokban, egyetemeken, idegen nyelvű könyvtárakban van szükség egyetemi végzettségre.

Könyveket visszapakolni a helyére, meg lehúzni a vonalkódot bárki tud.

A fizetés meg nagyon alacsony, azért van munkaerőhiány a könyvtárosoknál. Inkább elmegy gyárba kétszer annyiért, vagy tanári szakmát választ. Ha újra kezdeném, biztos nem könyvtár szakra mennék.

2018. jún. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jo kis munka, ha ilyen nyugisabb tipus vagy :) kb minden suliban van könyvtáros tanár, amúgy is jó kis szak ha szeretsz olvasni és szereted a gyerekeket. Sok sikert :)
2018. jún. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!