Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan fejlesszem az érzelmeim...

Hogyan fejlesszem az érzelmeimet? Érzelemmentes lennék?

Figyelt kérdés

Nos, hogyan kellene fejlesztenem? >> Ez az ötlet igazából régóta kipattant a fejemből, mivel már 1 éves kapcsolatom van egy férfival, akivel mindent megtudok beszélni. Pontosabban a barátom szerint nem tudok szeretni senkit sem. A becenevem is Angrien Stone lett végül. Talán igaza van, mivel valóban képtelen vagyok érzelmeket kifejeznem őszinte szándékkal, teljes szívből. Senkivel. Mivel nem akarom elveszíteni, ezért fontos nekem, nemde? Akkor valamit csak érzek és nem vagyok üres.


Később megfigyeltem az embereket, hogy hogyan fejezik ki a szerelmüket, szóval utánozni kezdtem őket. A barátom túlságosan átlát a szitán. Minap szóvá tette, hogy csak színlelem az érzéseket. Mégha igaz is (mivel igaz), nem akarom, hogy ilyen érzelmekre képtelen ember maradjak. Nem tudom kimutatni őszintén. Mosolyogni is kötelességből szoktam, mert ez a normális.

Azt akarja, hogy önmagam maradjak, de tudom, hogy mélyen legbelül ez bántja őt, mert valószínűleg nem ilyen lányt képzel maga mellé. Kitudja. Ezért is szeretnék ötleteket olvasni. Trollokra nem figyelek.

Gondoltam jó ötlet lenne egy papírra leírnom az érzelmeimet. Szerintetek ez is jó ötlet?



2018. jún. 16. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia :D Érdekes dolog azt meghiszem... Szerintem ne játszd túl ezt a dolgot. A barátod azért van még veled mert szeret és ha segíteni akar változni az jó dolog. Szerintem pont, hogy téged képzel el maga mellé csak lehet rosszul esik neki, hogy úgymond érzelem mentesnek lát. Lehet úgy gondolja szomorú vagy és ezen akar segíteni.


Szóval..., ha te szereted akkor igen is vannak érzelmeid csak lehetséges, hogynem tudod őket kimutatni. Tehát ezen kellene fejlesztened vagy ezt kellene gyakorolnod. Ha megjátszod az a baj, hogy feltűnik, mivel az érzelmek mélyről jönnek és őszintének kell lenniük. Na ezt próbáld meg kimutatni, de ne másokat utánozva hanem úgy ahogy csak te tudod. :D Vagyis légy önmagad csak mutasd ki az érzéseidet :D

2018. jún. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Ez motiváltságot nyújtott számomra.
2018. jún. 16. 21:22
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az Angrien az angry képződmény? Dühös,haragos szoktál lenni? Mert akkor csak vannak érzéseid csak a szeretet kimutatás problematikás talán.

Sokaknak beválik a naplóírás,ha kedved van hozzá hajrá :) Én a beszélgetést jobban preferálom.

2018. jún. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia! :) Nem az érzelemmel (szeretet/szerelem) van itt a probléma, hanem az érzelem kimutatásával úgy, hogy azt mindketten érezzétek. Amit tudok ajánlani személyes tapasztalatból kiindulva, az az, hogy nézz utána a szeretetnyelveknek. A szeretetnyelv minden embernél az a "nyelv", ami alapján érzékeltetni tudja a szeretetét, illetve ami alapján érzi hogy szeretve van. Mindenki rendelkezik 1-2 domináns, ill. 1-2 szubdomináns szeretetnyelvvel (Derek Prince 5 szeretetnyelvet határozott meg: testi érintés, minőségi együtt töltött idő, szívességek, ajándékok, dícsérő szavak). Szerintem nagyon hasznos lehet, ha végiggondolod, hogy neked mi a fő szeretetnyelved - az önismeret amúgy is fontos alap az érzelmek kimutatásánál -, illetve hogy a párodnak mi az, így össze tudjátok hangolni a kettőt. Küldök egy videót is a témában, szerintem hasznos lehet, nekem sokat segített:

[link]

2018. jún. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönömmmm. Oh, láttam már ezt a videót:) Érdekes. Nekem a minőségi idő a legdominánsabb azután az ajándékozás. Cukik vagytok. Köszi:)
2018. jún. 17. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!