Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Inkább a mának élsz vagy...

Inkább a mának élsz vagy tudatosan tervezed a jövőd, és foglalkozol azzal, mi lesz x év múlva?

Figyelt kérdés
Szoktál-e azon töprengeni, esetleg aggódni, hogy mi lesz 1-2-3-5 év múlva, vagy próbálod mindig csak az adott napból kihozni a legjobbat, legtöbbet és a többi "majd lesz valahogy"?
2018. jún. 19. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Minden nap megpróbálom a legjobbat kihozni, illetve azt csinálni, amihez leginkább kedvem van. Ennek ellenére törődök a jövőmmel, továbbtanulással, és igen, szoktam gondolkozni azon hogy mi lesz x év múlva. Próbálom megtalálni az egyensúlyt az élet pillanatnyi élvezése és a hosszú távra tervezés között.:)
2018. jún. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%

Szoktam hosszabb távra tervezni, de nem kötöm fel magam, ha mégsem úgy alakulnak a dolgok, ahogy elképzeltem.


Egyébként azt figyeltem meg magamon, hogy ha valamivel kapcsolatban nem tervezek, általában megoldódik valahogyan, illetve amikor nem volt munkám, egyfelől zavart a pénztelenség, másfelől viszont soha annyi magamra áldozható szabadidőm nem volt, mint akkor: nem kellett sehová rohannom, magam oszthattam be az időmet, és ez megnyugvást hozott.

2018. jún. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%
Inkább a mának. Szeretem a jelenben jól érezni magam, megélni a pillanatot. Persze általában ezek a pillanatok mind igényelnek előkészítést is. Tehát kell tennem azért, kell energiát befektetnem, hogy kapjak is vissza valamit
2018. jún. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szinte csak a jövőre szeretek tervezni, a jelenben csak a túlélésre hajtok. Nem bírom a hétköznapokat, mégis azok tartanak rendszerben és ez jó, mert enélkül szétesnék. Rövid távra is (napokra, hetekre) tudok tervezni, de csak muszájból. Hosszú távon jobban átlátok mindent, és szeretek is nagyobb távlatokba gondolkodni. 5-10 évekre előre, ha nem is pontosan úgy ahogy elképzeltem, de be szoktak jönni ezek.
2018. jún. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
minden mát a jövőmre hangolok
2018. jún. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
minek aggódjak mi lesz 1-2-3-4-5 év múlva? Lehet addigra meghalok
2018. jún. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Néha néha aggódok,de utálok előre tervezni. A mának
2018. jún. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem tervezek hosszú távra, a jövő mindig bizonytalan.
2018. jún. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 he84 ***** válasza:
Én legtöbbször inkább a mának élek, legfeljebb rövidtávra tervezek néha attól függően.
2018. jún. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!