Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen bunkók Interpalson...

Miért ilyen bunkók Interpalson egyesek? Nektek mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Egyértelműen kiírtam az adatlapomra hogy angolul és németül szeretnék levelezni normálisan.

Ma írt Amerikából egy férfi. Beszélgettünk most este egy ideig, majd írtam neki, hogy nagyon álmos vagyok, megyek aludni. Erre az volt a válasza hogy nem igazán érdekli mit csinálok. Nem is tudtam erre már mit írni.

Állandóan csak azt írják, hogy tetszem nekik, vagy bekamuzzák hogy magyarul akarnak tanulni, de közben eddig senki nem gondolta komolyan aki írt nekem. Pedig bárkinek szívesen segítenék.

Magyarok rendszeresen írnak hogy ismerkednének, pedig már kiírtam az adatlapomra hogy nem ismerkedek, van barátom.

Lehet egyáltalán normális levelezőtársat találni akik valóban nyelvtanulás szempontjából vannak fent? Nektek mi a tapasztalatotok ezzel az oldallal?

N


2018. jún. 21. 23:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs kint rendes képem. Én kiraktam a szememről egy képet azt cső' máris nem irogattak az eféle retardáltak, mert nem látták az öszképet.(bár 1-2 még így is betalált néha)


Viszont tök sok kedves emberrel beszélgettem, bár még elég nehézkes az angolom, szóval nem ment valami könnyen a dolog :D

2018. jún. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Voltam


Annyit még hozzá tennék hogy nehéz kifogni, de tényleg van ott jó pár segítő kész ember. Tök rendesek voltak, mert ha nem értettem valamit akkor probálták elmagyarázni.

Volt egy fickó 40+ volt és akármilyen meglepő vele beszélgettem a legjobbakat,irtó jó fej volt ,nem tett fel kínos ismerkedős kérdéseket, nem tő mondatokban írt...stb


sajnos nem tudom mi lett vele, mert hónapok óta nem jött fel :/

2018. jún. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Az igazság az, hogy az Interpals nem más, mint egy kevésbé real-time chatroulette. Értsd: sokan csak a farkukat verni járnak oda. És igen, vannak bunkók is szép számmal.

(Magyarországot meg egyszerűen tiltsd le, ha nem akarsz még barátilag sem ismerkedni innen. Sőt... ha tényleg csak a nyelvtanulás a célod, szerintem a férfiakat is tiltsd.)

2018. jún. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Rólam egy teljesen alap kép van. Nem kihívó.

Örülök hogy neked legalább jobb tapasztalataid vannak.

2018. jún. 22. 00:07
 5/6 A kérdező kommentje:

Jó ötlet ez a tilásos dolog! Már a törököket és az arabokat tiltottam korábban.

Tényleg van baràtom és nyelvtanulás a célom. Októberben nyelvvizsgázok, jó lenne német anyanyelvűvel beszélgetni.

2018. jún. 22. 00:09
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

2 éve vagyok fent kisebb-nagyobb szünetekkel és hát láttam nem egy, nem két retardált emberkét (főleg arabok, törökök és dél-amerikaiak). Szerintem sokan egyszerűen egy ki.aszott nemzetközi társkeresőt látnak az oldalban, nem a nyelvgyakorlás lehetőségét:( az ilyen semmitmondó "hello", "let's be friends" stb üzenekre rendszerint nem is szoktam válaszolni, max akkor, ha amúgy az illető adatlapja értelmes, kulturált, csak látszik, hogy mondjuk tényleg kicsit félénkebb/nem túl kreatív elsőre. Így szereztem egy ausztrál levelezőtársat is, de sajnos már megszakadt a kapcsolat, először én tűntem el, aztán az ő is törölte magát.

Aztán vannak azok, akik tényleg kifejezetten bunkók. Akikkel én találkoztam, azoknak a legtöbbje brit, francia vagy német volt, értsd, teljesen kulturált, tartalmas levelet írtam nekik, hogy szeretem a nyelvüket, országukat és szívesen leveleznék velük, erre válaszra se méltattak vagy visszalöktek egy "ok"-ot, aztán 2-3 levéllel később fulladt ki a beszélgetés. Ez elég rosszul tud esni a mai napig, mert én mindenkinek válaszolok, aki rendes bemutatkozó levelet ír és nem lerázni akarom azonnal:( meg voltak tényleg nagy tahók, akik beszólogattak, hogy úgy nézek ki a képeimen, mint egy 12 éves, menjek mesét nézni meg elkezdték Magyarországot szidni stb. De ez a 2 év alatt csak néhány ember volt szerencsére.

Aztán ami nekem még sok bosszúságot okozott/okoz, az a nyelvtudás hiánya. Az "advanced" szint ott virít kismillió embernél, aztán egy egyszerű mondatot nem tudnak hiba nélkül leírni, a komolyabb témákról való eszmecsere meg totál kizárt velük. Pedig lehet, hogy amúgy tök kedvesek, de hát ezt hogyan derítsem ki, ha nem tudok velük kommunikálni? Egyszer írt nekem egy dél-amerikai srác, gyenge volt az angolja, de azért meg lehetett érteni és tényleg próbálkozott egy ideig, de aztán elkezdett full egész mondatokat írni spanyolul, holott tudta, hogy én nem beszélem a nyelvet...ezt meg is írtam neki, erre megint spanyolul válaszolt, aztán megsértődött, hogy leszarom őt xD hát ok.

A magyarul tanulással én is találkoztam már, eddig egy cseh lány vette többé-kevésbé komolyan, csak sajnos ő nem túl aktív az oldalon, évente párszor jelentkezik be. A többieknél ez szerintem csajozós duma (az említett cseh lányon kívül csak pasiknál láttam), hogy könnyebb legyen a magyarokat szédíteni.

Nos ennyi negatív élmény után viszont a pozitívakat is felsorolnám:)

Eddigi ittlétem alatt a legjobb beszélgetéseim általában oroszokkal, néha egy-két ukránnal voltak, oroszul tanulok és hihetetlen segítőkészek, vagy bőven elfogadható szinten vagy akár nagyon is profin tudnak angolul és messze udvariasabbak is az átlagnál, a "legdurvább" csajozós szövegük is csak annyi volt, hogy "nagyon szép vagy, biztos van barátod". Igazi felüdülés az ilyesmi az arab és török nem ritkán alpári stílusú nyomuláshoz képest. Ja és még ezzel az illetővel is megmaradt egy ideig a beszélgetés a kérdés letisztázása után. Plusz Oroszország az egyetlen hely, ahonnan lányok is hajlandóak írni:) nem tudom, miért, de ők szinte teljesen elkerülnek még profillátogatás szintjén is és ha én próbálkozom, vagy nem válaszolnak vagy meghal a beszélgetés rövid időn belül. Most viszont épp egy nagyon rendes orosz kiscsajjal beszélgetek, aki nagyon sokat segít a nyelvben ja és 14 éves létére eszméletlen jól beszél angolul.

Legjobb beszélgetőpartnereim perpillanat egy orosz srác (az egyik első ember volt, akit találtam, 2 éve beszélünk kisebb-nagyobb szünetekkel), egy orosz lány (az említett 14 éves) és egy francia fiú, akivel még komolyabb témákat is simán meg lehet vitatni, nagyon elfogadó és udvarias stílusa van.

Na hát ennyi lenne az én tapasztalatskálám, remélem, nem untatlak vele halálra:)

18/L

2018. júl. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!