Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Anyám folyton azzal csesztet,...

Anyám folyton azzal csesztet, hogy mennyit eszek és sugdolózik miattam. Valahogy le lehet állítani?

Figyelt kérdés
2018. jún. 28. 10:41
 1/4 anonim ***** válasza:
45%

Anyád sajnos mérgező szülő (sajnos, én is tapasztaltam ilyet).


Úgy állíthatod le, hogy a szemébe nézel, és azt mondod neki, hogy ezt fejezze be, mert neked ő ezzel fájdalmat okoz. Erre ő elkezdi majd mondani, hogy "de hát nem is, meg mennyit eszel amúgy is, stb.", akkor NAGYON fontos, hogy nem mész bele a játszmába.


Nem az a kérdés, sokat eszel-e, hanem az, hogy a saját anyád neked fájdalmat okoz. Ezt kell leállítani.


Tehát a válasz: nem vitatkozni szeretnék, megkértelek, hogy ezt hagyd abba. Ha nem hagyod abba, akkor tudomásul veszem, hogy te akarattal bántasz engem. És kimész (!!!!) a szobából. Minden alkalommal, amikor felhozza a témát.


Mert egyértelművé kell tenni, hogy az ő cselekedete a káros és mérgező, függetlenül attól, hogy te mennyit eszel vagy nem eszel.


Ha nem ennél, akkor azzal csesztetne vagy találna valami mást. A mérgező szülőknél a JÁTSZMA a lényeg, mindegy, mi miatt teszi, talál rá okot.


Még egy: olvasd el a Mérgező szülők című könyvet, hogy tisztán láss, és segítsen kezelni a helyzetet!

2018. jún. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez kicsit kevés infó. Mit sugdolózik? Szerinte túl sokat vagy túl keveset eszel? Túlsúlyos vagy? Esetleg túl sovány? Megkérdezted már tőle,hogy miért csinálja ezt?
2018. jún. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Egyik sem. Szerinte keveset.


Mindig jön, hogy mennyire keveset eszem, illetve ő nem főz többet.

2018. jún. 28. 10:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha egészséges súlyod van és nem szándékosan azért eszel keveset,hogy fogyj,akkor mondd ezt anyukádnak: Anya, légyszíves ne piszkálj ezzel folyton,mert engem ez zavar. Köszönöm,hogy főzöl,de nem tudok többet enni,mert nekem ennyi esik jól.Szerintem ha ezt így elmondod neki egyszer kétszer akkor biztos befejezi. Sok anyuka ilyen,mindig aggódik a gyerekéért,hogy rendese egyen.Ezen ne sértődj meg szerintem. :)
2018. jún. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!