Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet egy ember tehetsé...

Hogyan lehet egy ember tehetséges olyan dologban, ami alapból nem a világ "kreálmánya"?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl. fociban vagy autóversenyzésben hogy lehet tehetséges valaki, ha ezen dolgokat az emberek találták ki, nem természetszerüen alakult ki a világon és az emberekben az evolúció során?
2018. júl. 1. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

A tehetség szó valahol magával vonzza a természetességet is? Nem ismertem így ezt a kifejezést, de ha feltételezzük, hogy én vagyok tudatlan, akkor azt mondanám, hogy az autóversenyzés is evoluciós dolog (reflex, periférikus látás, fizika érzékelése, eszközhasználat (kisagyi koordináció)).


A foci is hasonló adottságokat jelent (a majmok is rohantak sokat, csak azok az oroszlán elől, a focisták meg a labda után...).


Bár az eszük kb azonos, de a futó tehetségük jó! :)

2018. júl. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhez valamilyen készségek kombinációját használjuk. Ha szükséges készségeid jók, akkor az adott tevékenységben is jó leszel.
2018. júl. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hogy fociban jó legyél, ahhoz sok adottságra van szükség. Akiknek megvannak ezek az adottságok és ki tudják használni, azok lesznek a tehetségek.
2018. júl. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen a fociban tehetséges, hanem azokban a készségekben, amik ahhoz szükségesek, hogy jól focizzon. Pl. gyors, jók a reflexei, gyorsan reagál, okos döntéseket képes meghozni. Plusz tanulja meg a szabályokat. Ezek mind köthetőek az evolúcióhoz. Csak épp nem a mamut elől menekül most már, hanem egy labdát kerget.
2018. júl. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!