Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kínos, ha valaki csendben van?

Kínos, ha valaki csendben van?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, holnap kezdem a nyári munkát. Eléggé szorongós vagyok és igazából ettől eltekintve sem vagyok egy beszédes típus. Ez egyenlő azzal, hogy ha nem kötelező (tehát, ha nem kérdeznek vagy nem haldoklik valaki), akkor nem szólalok meg, mert nem látom értelmét.


Most 3 másik sráccal fogok egy helyen dolgozni (ilyen közmunkás munkák (tehát pl járdaseprés vagy hasonlók)) és igazából félek, hogy mennyire gáznak fognak tartani a csendességem miatt. Ők hárman viszonylag jóban vannak, de én kb teljesen kívülálló vagyok és igazából ez nem is zavar, csak a szorongás miatt félek, hogy őket zavarni fogja vagy, hogy legalábbis nyomoréknak fognak tartani, ha egy hónapon keresztül kb egy szót sem szólok hozzájuk, ha nem kötelező.


Semmi kedvem barátkozni velük, egyszerűen "belefáradtam" az ismerkedésbe, nagyon szenvedős és erőltetett minden beszélgetés, amiben részt veszek, azokhoz meg nincs kedvem.


2018. júl. 1. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kínos. Én is ilyen vagyok.

19/f

2018. júl. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kínos. Max annyit beszélj amennyit muszáj.
2018. júl. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kínos! Sőt, néha a csend jobb, mint a haszontalan fecsegés!
2018. júl. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Én is folyton így érzem magam, ezért is kértem meg a tesóm hogy legalább ő jöjjön velem dolgozni és akkor nem érzem magam annyira feszengősnek full idegenek között.

Nekem van úgy hogy nem nagyon érdekelnek a többiek, mármint azok az idegenek akikkel körül vagyok véve pl a munkahelyen, mert annyira lefoglal valami más gondolat(pl mérges vagyok). De ez sajnos ritkán esik meg. Legalább ilyenkor visszatekintve jól érzem magam még ha dühös is voltam, mert nem szorongtam mások előtt és büszke szoktam lenni magamra ezért...tudom hülyeségnek tűnik, de akik szorongósak azok megértik.

Na mindegy...

Meg esik hogy annyira félek hogy másnap hogy lesz minden, hogy mit fogok mondani vagy ilyesmi, hogy alig tudok elaludni mert annyira félek és a szívem szó szerint ki ugrik a helyéről, de nem szabad ilyen hülyeség miatt ennyire felzaklatni magunkat mert attól még nem lesz jobb, max rosszabb. Ha rám jön ez az érzés akkor általában gyengeség jön rám, és valamiféle hidegséget érzek a tarkómon végig futni. A szívem meg egyre gyorsabban ver és nem tudod lelassítani.

Emberek társaságában én sem szeretek megszólalni csak ha kérdeznek. Nem szeretem ha rám néznek, jobb szeretek észrevétlen lenni. Ha mégis beszélnem kell akkor mindig gyorsan elhadarom amit kell halkan, és tőmondatokban beszélek.

Mindig is irigyeltem azokat akit annyira fesztelenül tudnak beszélni másokkal. Nekem két év kellett mire már nem éreztem rosszul magam az osztálytársaim körében, úgy értem nem feszengtem előttük...bár versmondásnál még akadnak néha gondok.

Annyi a lényeg, hogy megpróbálhatsz velük kommunikálni általános, felszínes dolgokról. pl:kezd azzal hogy hogy vagy? Mizujság? Hova valósi vagy? Hová jársz suliba? Esetleg van hobbid?vagy bármi ilyesmmi. NE tekints az egészre úgy mint ha az életed függne tőle. Ők is csak emberek mint te. Semmivel sem többet. És nincs veszíteni valód. Nem fognak kicsúfolni, ha mégis akkor meg küld el őket a búsba, vagy hagyd figyelmen kívül őket.

Nem kell szégyellned magad. Nincs rá okod, akkor meg miért tennéd?

Végy egy nagy levegőt és mondd magadnak hogy "Nem érdekel,itt vagyok, ha nem tetszik akkor az a te bajod, nem az enyém. Nem fogom ilyen könnyen feladni, nem az életem függ tőle."

Úgyhogy csak nyugi! :) nem veszítesz semmit. Gondolj úgy rájuk mintha csak a tesóddal vagy a legjobb barátoddal beszélnél, mert előttük nem feszengsz, és minden jönni fog magától :)

(most részben magamhoz is beszéltem, mert holnap lesz az első napom a nyári munkában) Sok sikert!

2018. júl. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Oh kihagytam-

18/L

2018. júl. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Csak akkor beszélj, ha a csendnél értelmesebbet tudsz mondani."

Nem kínos. :)

2018. júl. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem kinos, ha valaki ritkan beszél, én is ilyen vagyok, de nem volt ebből sosem problemám.
2018. júl. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Jó, persze azert annyira nem vagyok szűkszavú, hogy egy honapon at ne szóljak a munkatársaimhoz egy szót se.
2018. júl. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én annak szoktam érezni, de próbálok megszabadulni ettől az érzéstől. Rám is mindig furcsán néznek, amiért a szükségesebbnél több szót nem préselek ki magamból, de ha nem megy, akkor minek erőlködjek... 17/L
2018. júl. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Legalább te ennek ellenére is be mered vállalni, hogy elmenj nyári munkára, hogy tudod mekkora gondot jelent számodra a másokkal való kommunikáció. Őszintén szólva engem egyelőre a szorongásom visszatart attól, hogy elmenjek dolgozni valahova, pedig a szüleim biztosan nagyra értékelnék. Csupán közösségi szolgálatra megyek el a könyvtárba, de az amúgy is elég csendes hely és nem hiszem, hogy nagyon kellene szólnom bárkihez is, maximum a könyvtáros nőhöz, aki irányít és elmondja mik a teendőim. Nem vagy köteles beszélgetni velük, szóval egy pillanatig se érezd úgy, hogy muszáj szólnod hozzájuk. Viszont, ha ők látszólag érdeklődnek irántad, akkor ne légy visszautasító és ne zárkózz el a társalgás elől! Tudom, hogy nehéz, mert én is folyton ezzel küszködöm, de minél többször léped át a benned lévő belső gátat, annál könnyebben fog menni. Sok sikert! Nem lesz semmi gond! :)
2018. júl. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!