Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelent az, ha az emberek...

Mit jelent az, ha az emberek gyakran mondják a nevem beszélgetés közben?

Figyelt kérdés
Én nem vagy csak nagyon ritkán mondom ki a másik nevét. Általában csak akkor, ha meg akarom szólítani.

2018. júl. 1. 23:07
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Vicces a neved.
2018. júl. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Én is így vagyok vele. De sokan vannak akik szeretik a nevén szólítani az embert.

Ebből legalább tudod, hogy rád figyel nem másra és eléri vele azt is, hogy te is figyelj rá.

2018. júl. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Emlékeztetik magukat a nevedre, nehogy elfelejtsék

De ha többen beszélgettek, tökre érthető, hogy kihez szól, kihez intézi a kérdést; tehát így ezzel a megszólítás által egyértelműsíti, hogy ez kinek szól adott kérdés éppen

Meg olvastam itt régen valami olyat, hogy valaki azzal akarja kifejezni a szerelmének, hogy fontos őneki, hogy sokszor kimondogatja az ő nevét.

De amúgy nemtom, lehet, hogy pl beszédhibás, és gyakorolgatni akarja a nevedet az adott illető, ha indokolatlanul sokszor szólít meg;

Vagy esetleg valami közvetlen, barátságos akar lenni; vagy pedig ponthogy ilyen előkelőséget akar ezzel sugározni magából; vagy komolyságot; v pedig kifinomult úriemberséget.

2018. júl. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha történetesen "ő", vagy "izé" a neved, akkor nem csoda :)
2018. júl. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Legalább tudják.
2018. júl. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A neved Fikusz Kukisz?
2018. júl. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kovács? Vagy Zoli?
2018. júl. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez jót jelent általában. Kíváncsiak rád. Tudni akarják, hogy ki-milyen személyiség tartozik a névhez 🙂
2018. júl. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!