Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki a gyáva és ki a bátor? Az...

Ki a gyáva és ki a bátor? Az aki elmegy a háborúba meghalni vagy az aki elmenekül a sorozás elől?

Figyelt kérdés
2018. júl. 3. 10:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
62%
Ha idegen földért, idegen országért, idegen célért kell harcolni, azt abszolút nem tartom bátornak, pláne ha ráerőltetik. De abban az esetben, ha a saját hazájáról van szó, ne fusson el!
2018. júl. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
69%
Az egyik legjobb kérdés, amit valaha olvastam, gratulálok. Nyilván nem lehet egyértelmű választ adni, mert sok mindentől függ. Akiket elküldtek, nem volt választásuk, és a legtöbbjük nagyon félt, de nem mind halt meg, és hőstett volt kiverni pl a nácikat, és megvédeni a családjukat. A sorozás elől menekülés nem gyávaság volt, hanem az illető csak élni akart. Ennek ellenére, lehet, hogy hamarabb meghalt, mint egy katona a fronton.
2018. júl. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%
Ha gyávaság ha nem...én most ezért az országért (kormányért főleg) nem halnék meg.
2018. júl. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
43%

Amikor harcos áll szembe harcossal és bajvívnak- az hősiesség. Volt ilyen.

Amikor úgy harcolnak, hogy bombát dobnak Hirosimára, vagy nőket, gyerekeket, öregeket mészárolnak - az nem hősies. Az aljas. Ilyen is volt és van.

------------

ma mit jelent bátornak lenni? Bátorság szembenézni a nehézségekkel. Bátorság megvédeni a gyöngéket, ártatlanokat, nőket gyerekeket, öregeket. Hősies felismerni a sorsunkat, érteni, és a lehető legjobbat keresni, tenni, mondani.

2018. júl. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
83%
Egy értelmetlen háborúba menni és feláldozni az életedet nem bátorság, hanem ostobaság. Viszont a családom és a szeretteim védelmében kockára tenném az életemet, hisz ez a kötelességem, és ha ez a háború az országot veszélyezteti, és ebből adódóan a szűkebb és a tágabb környezetemben lévő embereket is veszélyezteti, akkor megint kötelességemnek érezném 20 éves férfiként a hadkötelességet.
2018. júl. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
34%

Ahhoz mindenféleképpen kell bátorság, hogy megpróbálkozz a rendszer kijátszásával. Bátornak azt a katonát nevezném, aki valóban szívügyének tekinti azt, amiért harcol, és kész önszántából feláldozni az életét a nemes célért. Aki nem akar meghalni, csak azért vállalja a harcot, mert arra van kötelezve, és lépni nem mer az érdeke érvényesítéséért, az gyáva az én szememben.

Egyébként nekem is tetszik a kérdés. Nice one, bro.:D

2018. júl. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
66%
Az emberek ölni mennek a háborúba, nem meghalni, az más kérdés, ha később olyan helyzetbe kerülnek ahol lényegében fel kell áldozniuk magukat a győzelem vagy a nagyobb veszteségek elkerülése érdekében. Egyébként a bátorság a félelem legyőzéséről szól, tehát, hogy melyikük a bátor mindig attól függ, hogy a félelme szerint cselekszik vagy annak ellenében.
2018. júl. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
61%
SENKI nem meghalni megy a háborúba. Amúgy meg ki ellen harcolni és miért? Ez a nem mindegy. Ha a szeretteimet közvetlen életveszély fenyegeti, akkor igen, menni kell. Amúgy nem sok értelme elmenni, ha belegondolsz, hogy hány milló ember halt már meg olyan istenekért, államokért, uralkodókért stb. amelyeknek már a valaha volt létezéséről sem tudunk.
2018. júl. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
50%

Nem àldoznàm fel az èletem egy orszàg miatt!

Az orszàg felàldoznà az èletèt èrtem?

2018. júl. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
78%

Többre tartom azt, aki elmenekül.


Az atomfegyverek korában mégis mi haszna van az ember ember elleni küzdelemnek? Színjáték az egész.

Azért kell hazafias pátosszal elfedni ezt az egészet, mert azt mégsem mondhatják, hogy "menjetek, kockáztassátok az életeteket, és öljetek meg egy csomó embert, akiknek annyi volt a bűnük, hogy más országba születtek, csak azért, mert ki akarjuk próbálni a fegyvereinket, vagy más gazdasági hasznunk van a háborúból".

2018. júl. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!