Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen köcsögök alapjárat...

Miért ilyen köcsögök alapjáraton az emberek? (lejjebb hosszabban kifejtve)

Figyelt kérdés

Van egy pár "haverom" akiket már több éve ismerek és találkoztam is velük viszont elég messze lakok tőlük így nem tudok velük délutánonként összefutni, de a távolság ellenére szoktam velük beszélgetni/online játékokkal játszani stb.. Elég jól ismerjük egymást szóval jól tudják hogy nem szeretem ha velem viccelődnek, ezért én sem szoktam nekik olyanokat mondani amivel tudom hogy megbántom őket, de ők meg igen, elég durván. Általában egy békés, vicces, barátkozó típus vagyok de van egy olyan dolog amire nagyon érzékeny vagyok és ki lehet vele hozni belőlem az elmebeteg állatot, és ezt ők is jól tudják. Ennek ellenére rendszeresen ezzel idegesítenek de úgy hogy már úgy tűnik nekem hogy már automatikusan csinálják ha valahogy szóba kerül az a téma (ami engem rendkívül idegesít és amit nem szeretnék itt sem megosztani). Annyira érzéketlenek hogy az hihetetlen és nagyon sokszor elmondtam nekik magyarul, érthetően, hogy "fejezzétek már be mert idegesít... stb." de eredménytelenül. Csak röhögnek és folytatják. Általában ilyenkor lelépek TS3-ról (ha valaki nem tudná az olyasmi program mint a skype) hogy megnyugodjak de aztán meg azt hallom utána hogy milyen gyerekes vagyok meg óvodás hogy megsértődök stb.. Persze ez nem folyamatosan történik mert akkor már rég nem beszélnék velük de néha rájuk jön egy ilyen flash és akkor kikészítenek idegileg. Persze nem kezdek el velük üvöltözni hogy hagyják abba hanem inkább meg sem szólalok mert nem tudnék ilyenkor szépeket mondani nekik de tudják hogy mennyire felbasznak ezzel.

Mikor megismertem őket még normálisak voltak, de mostanra már egyre elviselhetetlenebbek. Amúgy meg nem ilyen nagyon agyhalott emberekről van szó.

Mit lehet ilyenkor csinálni velük?


Egyébként meg engem nem nagyon tudnak megbántani szavakkal leszámítva ezt az egyetlen egy dolgot.


Miért van benne az emberekben alapvetően az hogy ilyenek legyenek?

(21/fiú ha valamit számít ez valamit)


2018. júl. 4. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Mitől olyan köcsögök? Erre semmi példát nem írtál, mégis mi volt az a kegyetlenség, amivel annyira kiakasztottak? A szöveg alapján én is úgy érzem, hogy inkább veled van a baj, te lehetsz túl gyerekes, sértődékeny (legalábbis azért, mert nem írtál példát arra, hogy mi lehetett az a "szörnyűség", amivel megbántottak)
2018. júl. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De én most nem erre az egy példára akartam kihegyezni a történetet, hanem az analógiára hogy miért nem tudnak az emberek legalább alapszinten együttérezni a másikkal?

Ha én mondjuk valakire mondok az én szemszögemből egy vicces dolgot és látom hogy neki nem tetszik akkor soha többet nem hozom szóba.

Másokban miért van benne az a késztetés hogy megbántsák az embert? Miért folytatják ha látják hogy nekem az nem tetszik? Általában ilyen cinikus nevetés is társul hozzá hogy még idegesítőbb legyen.

Nem tudom egyszerűen megérteni.

Egyébként azért nem mondok konkrétumot mert ezzel eléggé egyedül vagyok és akkor a hasonló jellemű emberek itt a kérdésem alatt is megjelennek.

2018. júl. 4. 20:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tartok föltétlenül köcsögnek valakit azért, mert viccelődött. Lehet, hogy a "haverjaid" nem a legkedvesebbek, de te is gyerekesnek tűnsz. Én is kiírhatnék ilyen kérdést, hogy miért ilyen gyerekesek az emberek? Miért rinyálnak mindenért? Egyszerűen nem tudom megérteni.
2018. júl. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez most egyáltalán nem a gyerekességről szól, te az írásaid alapján ugyanolyannak tűnsz mint akik a történetben szerepeltek, a gyerekes meg óvodás szövegeket csak azért használják hogy azzal is minél jobban bosszantsanak.
2018. júl. 4. 20:29
 5/9 anonim ***** válasza:

Tanulni kell belőle hogy nem adod ki a gyenge pontjaid mert az emberek akaratlanul is visszaélnek vele.


Ez olyan mint hogy ne gondoljon senki a rozsaszin elefantra. Ha kimondod mindenki arra gondol.


Tereld masra a szot es ennyi

2018. júl. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mindenkit a gyengeségeivel lehet heccelni... alapvető emberi ismeret. Ha nem akarod hogy ezzel cseszegessenek, bármi is legyen az, bírd ki, hogy nem pöccensz be rajta egy darabig... és tádámmm... megoldódott a nagy kívánság.


Ez nem emberi köcsögség, hanem az élet alapvető tanítása!

2018. júl. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Bárcsak ilyen egyszerű lenne!
2018. júl. 4. 21:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Voltak ilyen "barátaim", PUBG közben egyszerűen ráuntam a fszságaikra, kiléptem, azóta nem is beszéltem velük. Lehet gyerekes vagyok de nem érdekel. Én se csesztetem őket, akkor nem értem nekik miért kell mindig mindennel bszogatniuk.
2018. júl. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem a barátaid. Ezek idióta prolik
2019. márc. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!