Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A felnőttek/idősek miért...

A felnőttek/idősek miért kritizálják állandóan a mai fiatalokat?

Figyelt kérdés
Fogadni merek arra, hogy a 40+ emberek fiatalkorukban is tettek valamit rosszul. Ha abban az időben is lettek volna elektronikus eszközök, tuti ők is azokkal töltötték volna az idejüket. Én nem teszem ezt egész nap, nem vagyok kocka, csak sajnálom ezeket a gyerekeket.

2018. júl. 6. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Úgy vannak vele, hogy ők sokkal több dolgot megéltek már, jobb rálátásuk van egyes helyzetekre, na meg persze befásultak, és mindig a legkönnyebb a másikat kritizálni, ahelyett, hogy kicsit magunkban is "szétnéznénk".

Egyszerűen ignorálom, ha egy idős ember elkezdi ezeket hangoztatni, szerencsére a közvetlen környezetemben nem fordul ez elő, a nagyszüleim pedig a legkedvesebb emberek a világon, nem életcéljuk, hogy unokájuk lelkébe tiporjanak.

16/L

2018. júl. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Bizonyos dolgokban igazuk van, bizonyos dolgokban nem.


Az a nagy rakás genny, ami a sokak által mennybe menesztett közösségi oldalakról árad, valamint a társadalom nagy részét áthatja, az valóban undorító, és rendkívül káros hatást gyakorol. Mert a jelen világban bizony a "yutyuberek" számítanak a ""kultúrának"", illetve akkor vagy menő, ha "Yeezy" cipőben meg "Supreme" pulcsiban raksz fel képet "a Zinstagrammra". És erre van igény. Hogy MÁSOK mondják meg azt, hogy TE ki vagy, és hogy mennyit érsz. És hogy gondolkodás nélkül menj a tömeg után, és sodródj az árral.


Bizony, én is azt mondom, hogy "a régi szép idők" ennél különbek voltak, és büszke vagyok rá, hogy nekem még volt normális gyerekkorom.


És ezt bizony 18 éves "majdnemméggyerekként" mondom, és k..rvára nem értek egyet azzal, amit a generációm nagy része képvisel.

2018. júl. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%

Az, hogy valami mást csinálsz, még egy idős embert nem akaszt ki (telefonozol). A probléma az, amikor a fiatalok nem veszik észre, hogy beszélnek hozzájuk, vagy szeretnének egy kis minőségi időt tölteni velük.

Esetleg fontosabb a posztolás, mint a valódi társadalom.


És ne csak a technikán lovagoljunk, a metrón áll a tömeg, de oldalról két lány "dumcsizgatva" előre megy a sor elé, és ott próbál bejönni. Nem siettek, csak "dumcsizgattak".

Figyelmetlenek, és az "azt hiszem nekem minden jár" világnézet a kiakasztó, miközben sajna oly keveset tudnak a világról, a keserves pénzkeresésről, a pénz megtartásáról, a valódi értékekről (Amiket egy nyári kaland után is értékelni fogunk, amibe jó hazamenni), és nem röpke fesztiválokon lőtt fotókról.

Meg a legirritálóbb az, hogy piczagatyában járnak, és csodálkoznak ha úgy is kezelik őket?

Logikátlan elvárásokkal teli a mai fiatal generáció, és tisztelet a kivételnek, mert ismerek sok értelmes fiatalt is, de sajnos ritkaság már a kivétel.


Persze az öregek meg a ló túlsú fele, mert a konzervativság (petróleumos, szürke vizet spórolós, lámpát soha fel nem kapcsolós) ékkövei (tisztelet ismét a kivételnek), és csak a saját dolgaikat képesek (rugalmatlanul) hajtogatni...


De nem ez volt a kérdés, most az öregeket nem minősítem.

2018. júl. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

40+ os "idős ember" vagyok, és nem kritizálom a mai fiatalokat.

Sőt, manapság sokkal nagyobb nyugi van, mint az én időmben.

Gondolom a fiatalság otthon dekkol, nyomatja a tabletet, telefont, szgépet, stb.

Annak idején mindenki kint töketlenkedett az utcán, őrjöngtek, zenebonáltak, mindenki más zenei hullám szerint öltözött, voltak csövesek, punkok, metálosok, stb.

Az a korszak sokkal gázabb volt.

És valóban, a mai korszak nagyon kedvez az elpuhulásnak, ez lesz az emberiség végzete, magamon is látom, a passzív életmód, az otthon gubbasztás, hála a technikának.

2018. júl. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

Egyetértek azzal, hogy van, amiben igazuk van. A mai fiatalok nagy része teljesen életképtelen (saját korosztályomra is gondolok, 19 vagyok), most olvastam egy kérdést, hogy egy 11 évest nem-e felelőtlenség otthon hagyni kaja nélkül (volt főzelék a hűtőben, de a kislány laktózérzékeny... de gondolom az anyja laktózmentesen készítette..) és olyan válaszok is jöttek, ahol a szülőket szidták, miközben egy 5-6. osztályos gyerek azért már egyedül jár iskolába, nem igaz, hogy semmilyen ételt nem tud magának összedobni. Ezzel kapcsolatban eszembe jutott, hogy mikor én voltam annyi idős is volt olyan osztálytársam, aki egy kakaót nem tudott megcsinálni, a mai napig nem tud semmit se főzni (az anyja se nagyon, a nagymama főz ott, nem tudom mi lesz nélküle), még egy csekket nem volt befizetni, soha semmit nem dolgozott.

Szerintem ezek azért régen nem így voltak, emiatt jogos, ha megkapjuk, milyenek vagyunk. Meg nyilván a közösségi média is egy probléma nálunk, ott élik sokan a kamu-életüket, fel se néznek a telefonjukból, csak mennek vakon a nagyvilágba.

2018. júl. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
77%

A 4-es válaszolóban a "nagy" x generáció egy szokatlanul normális, nem pökhendi, kivagyi, lenéző tróger tagját tisztelhetjük.

Salute, Sir ;)!

2018. júl. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez így általánosítva nem igaz, hogy a középkorú és idős emberek leszóljàk a fiatalokat; szerintem leginkább azok teszik, akik szintén olyanok voltak, ha nem rosszabbak, mint az általuk leszóltak, mert mások hibáit sokszor előbb veszik észre az emberek, mint a sajátjukat. Egyrészt ez lényegében önigazolásként működik, másrészt meg irigységből szidják a fiatalokat, mert ők még megtehetik ezeket a dolgokat. Másrészt meg a bizonyos szempontból nyomorult életű emberek (akik nem érték el a céljaikat, vagy bármi miatt rossz életük volt) szidják, szintén irigységből, mert egy fiatalnak még akár esélye is lehet később a jobb életre, de aki öreg, annak már kevésbé.
ápr. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!