Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, ha fűt a...

Mit csináljak, ha fűt a méreg? Miért ne bántsak többé másokat? (lent)

Figyelt kérdés

Melankolikus típusú vagyok, aki anno rettenetesen magába zuhant. Mert elhagyták és megbántották a szerettei (értsd barátai). Hagytak a bajban, és hagyták hogy semmit ne tegyek. Depressziós lettem, és magamba zuhantam.


Mikor elmúlt úgy erősödtem fel, hogy már úgy éreztem nincs mit veszítenem, és a furdalásomon túllépve mindent elkövettem, hogy bántsak másokat, vagy akik korábban engem bántottak, vagy valakiket akiket utálok bármilyen okból. Becsaptam őket, vagy vagy elárultam a titkaikat amiket tudtam, elloptam nekik fontos dolgokat és egyszerűen élvezem, hogy szenvednek. Talán nincs jogom hozzá? Miért lenne mindig a bosszúálló a genny?


És vágták már mások a képembe, hogy miért nincs bennem együttérzés, Mitől élvezem, hogy gyötrök másokat.


Most én kérdezem: Miért nincs bennem együttérzés? Mitől élvezem, hogy gyötrök másokat? Én vagyok lelketlen ha ártok olyanoknak akik nekem ártottak?



2018. júl. 6. 18:41
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy azért van így mert tettek róla gyerekkoromban a barátaim, és a családom, hogy egy emberi roncsnak érezzem magam, és nem maradt önbecsülésem, egyedül maradtam megkeseredve utálva az egész világot, depressziósan, és máig irigy vagyok azokra akik ügyesebbek, jobbak, bátrabbak. De megérdemlem, hogy ne csak én szenvedjek?
2018. júl. 6. 18:45
 2/21 anonim ***** válasza:
73%
Az a helyzet, hogy te most is szenvedsz, csak most másképp reagálod le. Ha továbbra is szenvedni akarsz, akkor maradj csak ilyen, de tudod dönthetsz úgy is, hogy inkább vállalod a felelősséget az életedért, felülemelkedsz a traumáidon, feldolgozod a sérelmeid (például megfelelő terápiával) és utána valódi kiegyensúlyozottságra és belső békére tehetsz szert, sőt, még boldog is lehetsz. Nyilván ez sokkal nehezebb és évekig is eltarthat, de szerintem amit te csinálsz, az egyszerűen szánalmas. Engem is súlyos traumák értek egész gyerek- és fiatalkoromban, de veled ellentétben nem hagytam, hogy ez meghatározza az életem és semmire se vezető bosszú helyett inkább kimásztam a szarból. A lehetőség előtted is ott áll, az, hogy élsz-e vele vagy sem viszont már a te dolgod.
2018. júl. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nem akarok így maradni. Csak igazságot akarok.
2018. júl. 6. 19:02
 4/21 anonim ***** válasza:
54%

Elhagytak és megbántottak,cserbenhagytak.

Miért nem vágsz nekik vissza azzal hogy megmutatod,te különb vagy.Viselkedj velük közömbösen,és előbb utóbb meglátod mennyire vagy nekik fontos.De ez a bosszúhadjárat gyerekes.

2018. júl. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

"A gyűlölet olyan méreg, amelyet te magad iszol, és azt várod, hogy a másik haljon bele".


Azt már nem tudom, hogy Confuciustól, vagy Senecától származik-e ez a bölcsesség, de mindenképpen megszívlelendő tanács.


Ez az idézet jutott eszembe rögtön, miután elolvastam a kérdésedet. Ez egyetlen mondatban összefoglalja mindazt, amint százan meg százan tanácsolhatnánk neked fejenként tíz mondatban.

2018. júl. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Kétféle ember létezik: aki már sokat szenvedett, tudja, milyen rossz így élni, ezt érezni, ezért megérti azokat, akik szintén szenvednek, és empatikusan, vígasztalva fog velük viselkedni.

A másik típus: aki sokat szenvedett, és ezt másokon akarja megtorolni, és mindegy, kit mar meg, csak az a fontos, hogy a másiknak is fájjon.

Te az utóbbit választottad, de hidd el, nem leszel boldogabb tőle.

Csak elriasztod az embereket magadtól, miközben forrsz a saját keserű levedben, de ettől neked sem lesz jobb.

Kicsit el kellene gondolkodnod a saját magatartásodon, és azon, hogy mit érsz el ilyen viselkedéssel.

2018. júl. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
71%

Te már ott eltévedtél, hogy azt hiszed, más felelőssége, hogy te ne legyél depressziós. Senki másnak nem felelőssége a te jóléted, csak a tiéd.

A barátok segíthetnek a bajban, ha nem teszik, lehet mégsem igazi barátok. De ennek megvan a módja, hogy hogyan kell kezelni. Mégpedig nem úgy, hogy "más nem segít nekem, akkor depressziós leszek" és aztán a nagyvilágot teszed a bűnbakká.


A többire ki se térek, mert már rég rossz az egész történet.

2018. júl. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Bocsánat azért engedtessék meg, senki nem vette észre, hogy önbecsülési problémáim vannak, hogy kudarcba hajszolhatom magam, s van aki észre vette és közvetve közvetlen megtették ők. Kitagadtak, kihasználtak, megrágtak aztán kiköptek. Senki nem állt meg azóta vigyázzban előttem, hogy "te...hülye! Ugyan élsz-e még vagy beledöglöttél?" Mintha mi se történt volna. Szóval mert miért is kéne elengednem a büntetést? És az, hogy azt akarom, hogy ők is érezzék magukat nyomorultnak és kiszolgáltatottnak az mért nem fér bele?
2018. júl. 6. 19:44
 9/21 anonim ***** válasza:
29%

1. Ez mind a te hibád, hogy hagytad. Az embernek fel kell tudni ismerni a negatív kapcsolatokat, és mindenki saját feladata ezeknek véget vetni.


2. Azért, mert ha rosszat akarsz másoknak, attól rossz ember leszel. Azért KÉNE elengedni ezt a "sebzett harcos bosszúhadjáraton az igazságért" mentalitást.

2018. júl. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Ez nem bosszúhadjárat mentalitás, egyszerűbb: ők elkezdték én befejezem!
2018. júl. 6. 19:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!