Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, ha fűt a...

Mit csináljak, ha fűt a méreg? Miért ne bántsak többé másokat? (lent)

Figyelt kérdés

Melankolikus típusú vagyok, aki anno rettenetesen magába zuhant. Mert elhagyták és megbántották a szerettei (értsd barátai). Hagytak a bajban, és hagyták hogy semmit ne tegyek. Depressziós lettem, és magamba zuhantam.


Mikor elmúlt úgy erősödtem fel, hogy már úgy éreztem nincs mit veszítenem, és a furdalásomon túllépve mindent elkövettem, hogy bántsak másokat, vagy akik korábban engem bántottak, vagy valakiket akiket utálok bármilyen okból. Becsaptam őket, vagy vagy elárultam a titkaikat amiket tudtam, elloptam nekik fontos dolgokat és egyszerűen élvezem, hogy szenvednek. Talán nincs jogom hozzá? Miért lenne mindig a bosszúálló a genny?


És vágták már mások a képembe, hogy miért nincs bennem együttérzés, Mitől élvezem, hogy gyötrök másokat.


Most én kérdezem: Miért nincs bennem együttérzés? Mitől élvezem, hogy gyötrök másokat? Én vagyok lelketlen ha ártok olyanoknak akik nekem ártottak?



2018. júl. 6. 18:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
43%
De most te azt hiszed, hogy bárkit érdekel az, hogy téged mi bánt vagy hogy te bántani akarod őket? Akivel bszakodsz, az megszakítja veled a kapcsolatot. Akitől lopsz vagy bántalmazod vagy zargatod, az feljelent téged a francba. Így vagy úgy, de úgyis el fognak téged intézni és otthagynak. Neked is ezt kellett volna és ezt kéne tenned most, aki nem való az életdbe, azt eltünteted, francért hagyod, hogy huzamos ideig bántsanak vagy kihasználjanak mások? Nem kellett volna, és be kéne fejezni az egész duzzogást, mert semmire jóra nem visz.
2018. júl. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Imádom, hogy mindig rá tudnak világítani, hogy milyen egyszerű is minden az életben. ne hagyd magad, keress mást, és minden jobb lesz. Nekik valószínűleg volt az életében sok ember aki jót tett neki, pl a szülei, akik támogassák, szeressék és aztán társai akik megismerjék, mély kapcsolat alakuljon ki velük, jobbá tegyék, később valaki aki szeresse őket. Ez dicséretes. de nekem ez mind nem volt meg. Én sajnos nem tudom milyen lehet a hétköznapi élet, úgyhogy ez kicsit több mint duzzogás, legalább is számomra. De mit tudsz te a nyomorultságról.
2018. júl. 6. 20:08
 13/21 anonim ***** válasza:
56%

Képzeld, nekem sem volt meg. Azt hiszed, nem tudom, milyen egyedül lenni? Amikor a szüleimre se számíthatok, nincs senkim éveken keresztül aki szeretne vagy akit szeretnék? Azt hiszed, nem tudom, milyen csórónak lenni, amikor megkapom a bérlapom és látom, hogy nem lesz elég a havi kiadásokra amit kerestem? Persze, hogy tudom.

A különbség köztünk az, hogy én megértettem, hogy a nagyvilág leszrja az én bajomat, hogy ezért senki más nem vállal és nem is kell vállalnia felelősséget, és én szépen elengedem az embereket, hogy aki tudja, művelhesse tovább az életét, és én is megpróbálom valahogy eltölteni a napjaimat.

Ezzel szemben te másokra hárítod a terhet, hogy te nyomorult vagy, és ahelyett hogy magaddal foglalkoznál, inkább mások kárát lesed és azon vagy, hogy másnak rossz legyen a te sérelmeid miatt, mint valami B-kategóriás szuperhősfilm főgonosza.

2018. júl. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Különben is, kinek képzeled magad, hogy bárki azért érdemelné meg a szenvedést, mert te is szenvedtél? Ki vagy te?

Az hogy, ennyi ember bántott téged ahogy leírtad, implikálja hogy több ember is jelen volt az életedben. De miért? Miért nem hagytad ott őket, ha rosszat tettek neked? Tudom, hogy a valóságban ez nem ilyen egyszerű, ezért nehéz pl. valakivel megszakítani végleg a kapcsolatot, de ha egyszer ez a teendő, akkor meg kell oldani.

Ha ilyen nyomorult vagy, akkor vagy változtass az életmódodon és legyél jobb ember, hogy pozitív irányba változzon a helyzeted, vagy törődj bele és bújj el, de senkinek nem kötelessége veled foglalkozni, főleg nem akkor, ha egy ilyen kiégett alak vagy.

2018. júl. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Hogy van bátorságod a saját felelősségre fogni mindent?! Engem nem kell kioktatnod mennyit jelent a kitartás, a felelősség. Kitagadtak, kiátkoztak, elzavartak. Vagy ha éppen nem, akkor nevetségessé tettek, egészen addig amíg tényleg az lettem aminek neveztek: egy senkit sem érdeklő, semmire sem jó nevetséges Paprika Jancsi. Aki csak közröhej tárgyának jó, és lelki terror alatt tartani, csak mert nincs eszköze védekezni ellen és mert apró dolgokban más mint a többiek! És ennek a Paprika Jancsinak a saját szülei nap mint nap megerősítik, hogy ez igaz. Hogy ne emelje fel a fejét, mert ember helyett inkább féreg, akinek meg kéne dögleni, nem még itt etetni... Később pedig ugyanúgy kitúrni ahogy mások kitúrtak, mert haszontalan, legyen csak a maga baja a hülyének... Elvettek tőlem mindent, nekem nincs mire emlékeznem, nekem nem volt miben jó kedvet lelnem, csak szégyenletes magánszórakoztatásokban. Megrágtak aztán kiköptek akkor amikor önmagamat kerestem, és maradt egy szánalmas emberi csődtömeg, aztán este elmentek egy kocsmába és örömmel söröztek - felejtsem el őket?! Szégyen. Főleg ha te sem éltél éppen mesebeli életet! Sajnálom erre már nincs sok esély. Nekem nincs veszteni valóm, és ezt így vagy úgy de tudatni fogom velük, minden áldott nap amikor lehet!
2018. júl. 6. 20:39
 16/21 anonim ***** válasza:
56%
Szóval sem változtatni nem vagy hajlandó, sem eltűnni úgy, ahogyan arra okot adtak. Nem értem miért nem vagy képes beletörődni mindabba ami történt veled és elfogadni hogy nem kellesz másoknak. Mint valami feltűnési viszketekség. Én is tudom, hogy nem kellek másoknak, ezért nem is erőltetem rá másokra az én ismeretségemet és társaságomat. Mindenki szépen elmegy mellettem, mintha ott se lennék, így engem se bántanak és ők se bántanak engem. Valaki ennyire jó. Nem tudom, hogy neked a helyes dolog az lenne hogy igyekszel jobb ember lenni és változtatni, vagy beletörődni úgy mint én, de azzal amit te szándékozol csinálni a jövőben, annyit fogsz elérni hogy egyszer valaki úgy felpofoz, mintha megérdemelnéd.
2018. júl. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nem tagadom lehet, hogy megesik. Lehet, hogy egyszer meg változok ebben, vagy beletörődök úgy mint te. De erre éppen most semmi esélyt nem látok. Mert nem szerepel a terveim közt beletörődni abba, hogy mellettem nap mint nap elmenjenek, anélkül, hogy bárki emlékezne rám, és bárki tudná, hogy nem fogom így megdögleni. Megkapják amit kívánok nekik, egyenesen tőlem, ha addig élek is. És nem érdekel, hogy mennyien neveznek még a jövőben szadistának!
2018. júl. 6. 20:53
 18/21 anonim ***** válasza:
A végeredmény megszületett, ügy lezárva.
2018. júl. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Inkább vess véget a szenvedéseidnek.
2018. júl. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
18: Azért nem egészen. Lehet, hogy más máshogy gondolja mint te vagy én.
2018. júl. 6. 20:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!