Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vannak bosszúszomjas...

Miért vannak bosszúszomjas emberek?

Figyelt kérdés
Mit éreznek az ilyenek? Mi zajlik bennük tulajdonképpen? Miért ilyenek? Miért nem változnak? Mit gondoltok erről?

2018. júl. 7. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Rend szerint ilyenkor sértettség zajlik bennük, és azt szeretnék, ha a másik is olyan sz..rul érezné magát, mint ami sérelmet neki okozott. Ezt a bosszút vagy arra terjeszti ki, akitől a sérelmet kapta - vagy rosszabb esetben a közvetlen környezetében lévők közül válogatás nélkül mindenkire. Azért ilyenek, mert nem képesek érdemben kezelni a helyzetet, érett(ebb) módon megoldani azt. Azért nem változtatnak, mert nincsenek tudatában, hogy "ilyet nem lenne szabad csinálni".


Aki nem szívja eleget a másik vérét, az bizony bosszúszomjas marad.

2018. júl. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
A bosszú természetes emberi reakció. Ha az emberek nem állnának bosszút, nem lennének háborúk. Pedig vannak és mindig is voltak, amióta az ember ember és nem majom.
2018. júl. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Azért, mert nem hiszik el, hogy az élet kegyes, és nem hagy maga után kifizetetlen számlát, így maguk veszik kézbe a problémákat.

Pedig a bumeráng effektus működik a világban önmagától is...

2018. júl. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
A sértettséget, bántalmat mindenki másképp éli meg. Egyesek csak bosszúval tudják kiigazítani az életüket. Én is ide tartozom. Csúnya és nagy bosszút álltam valakin, de nem bántam meg. Úgy éreztem, hogy igazságot szolgáltattam. Jó látni, amit tettem vele.
2018. júl. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedves privát kérdező! Nem válaszolok privátra. Nem szeretném megírni, hogy mit bosszultam meg, de életem legszörnyűbb élményét kaptam tőle. Kirúgatással, az adott szektorban való elhelyezkedés ellehetetlenítésével álltam bosszút és az albérletből kirugással (megvettem a lakást, amit bérelt). Lecsúszott az illető nagyon. Tudom, hogy sokan elítélnek majd, de mivel lehetőségem volt rá, így nem érdekel, hogy mit mond más.
2018. júl. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Az ilyen emberek a "szemet szemért" elvben hisznek.Még a leghobbakkal is előfordul hogy úgy érzik meg kell torolniuk azt amit más velük tett vagy nekik mondott.Mindenkinek van érzékeny pontja.

Ez normális, bár én semmilyen formában nem támogatom.Azt meg főleg nem mikor valaki annyira elvakult hogy mindegy kivel cseszik ki csak jól érezze magát tőle.Hát itt van a gubanc.Még ha a vissza a feladónak szinten folyik is a dolog,kis elégedettség mellett semmilyen pozitív vonzata nincs.Sőt,bűntudat,kétely fogja el és akár lelki torzuláshoz is vezethet.

Annak meg aki a háborúkkal jött,elmondanám hogy azok mögött is ilyen sőt még rosszabb emberek álltak.Ráadásul az ő kezük tiszta maradt és a katonáknak kellett szenvedniük, csak mert a "hazájukat védték".

Csak nézzük meg a közel keleti háborúkat vagy a közép amerikai polgárháborúkat meg terrorizmust.Azokat is beteg, gyűlölettel teli emberek irányítják és pénzelik.Ezek mind értelmetlen háborúk.Az emberi ostobaság és manipuláció ötvözetei.


De mindenkit elér a karmája,így vagy úgy.

2018. júl. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%

Nem hiszek semmiféle felsőbb erőben, vagy karmában. Így számomra teljesen természetes, hogy ha valaki nagyon kib...ott velem vagy egy szerettemmel, akkor elintézem, hogy érezze a tettének súlyát.

Nem látom úgy, hogy mindenki visszakapná az élettől, ami jár, nagyon nem.

Ja, és "addig nem nyugszom míg a lábaim előtt nem heversz, te cseléd!!!" :D

2018. júl. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!