Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van egyeseknek "segítés...

Miért van egyeseknek "segítés kényszere", hogy segíteni akarnak akkor is, amikor nem kell, idegeneknek is? Borzasztóan idegesítő.

Figyelt kérdés
2018. júl. 8. 20:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
mert egy összetartóbb, odafigyelőbb társadalmat szeretnének
2018. júl. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%
Ha gondolod, szívesen segítek! Akarsz róla beszélni?:D
2018. júl. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
30%
Az hiszik, hogy attól jobbak lesznek.
2018. júl. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
13%

Hát igen... Amikor valaki a forgalommal szemben hajt, nagyon nehezen tudja bebizonyítani, hogy ő az, akki a jó irányba tart...


Jelen korunk társadalmában az számít a "szokatlannak", ha valakinek fontos a másik problémája, és úgy kezeli, mintha a sajátja lenne, és az a "normális", ha saját magunkkal, vagy a közvetlen környezetünkkel való törődésben kimerül az empátia, mindenki másra nagy ívben sz..rni kell.


Elég szomorú, hogy oda jutottunk, hogy egyenesen BAJ / PROBLÉMA az, ha valaki segítő szándékkal fordul másokhoz. :'D


Egyébként én is olyan nemnormális hülyegyerek vagyok, aki még hisz abban, hogy lehetne máshogy is élni, és szeretek segíteni másokon. Ezért is csináltam anno. Gyakorit...

2018. júl. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nem az a baj ha valaki segíteni akar másoknak hanem akkor van probléma ha képtelenek felismerni hogy a másik nem kér a segítségükből. Azért nem raknám ezt "First World Problem" kategóriába, de azért elég kellemetlen tud lenni néha valüban.
2018. júl. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%

Elolvastátok a kérdést? Vagy nem sikerült értelmezni?

Itt nem a segítőkről van szó, hanem azokról, akik fontoskodni akarnak, amikor nincs is szükség segítségre.

2018. júl. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ma hazafelé utaztam vonaton. Alacsony vagyok, nő, de sem nem gyerek, sem nem idős, sem béna nem vagyok. A csomagomat tettem fel a csomagtartóra, erre szó nélkül odaugrott valaki, hogy felteszi nekem. Nem volt szükségem a segítségére, nem kérdezte meg, hogy segíthet-e, és nem kértem segítséget. Engem ez nagyon zavar, ha valaki KÉRETLENÜL és SZÓ NÉLKÜL ugrik. Ha segítségre van szükségem, akkor tudok szólni.
2018. júl. 8. 20:38
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

7: Hát, ebben az esetben te vagy a fura :)

Csak udvariasak voltak. Nem néztek gyereknek vagy bénának.

Ennél nagyobb bajod ne legyen. Vagy te ilyen kis méregzsák vagy, akinek semmi sem jó?

2018. júl. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem szeretem a kéretlen segítséget, főleg idegenektől nem. Nekem ez nem udvariasság. Én ha segítő szándékkal fordulok valaki felé, akár ismerem, akár idegenről van szó, akkor megkérdezem, hogy tudok-e segíteni, és ha nincs rá szüksége, akkor nem erősködök, de előbb jelzem SZÓBAN, hogy segítek, ha kell, de nem biztos, hogy kell. Ez így udvarias, kéretlenül pedig nem az.
2018. júl. 8. 21:01
 10/14 anonim ***** válasza:
53%

9-es

Én vagyok az egyik aki lepontozott, megmondom én miért pontoztalak le, nos azért mert láttam hogy téged lepontoztak 0%-ra ezután rá egy két percre esett az én és mindenki más százaléka is erről arra következtettem hogy besértődtél és választól függetlenül mindenkire rányomtad a pirost, és ebből kifolyólag úgy álltam hozzá hogy ha te így akkor én is (persze lehet nem te voltál de általában így szokott lenni). Ha esetleg meg szeretnéd bosszulni a lepontozásod akkor tessék, pontozd le ezt a választ, meg az 5-öst (az vagyok én), nem mintha olyan nagy jelentősége lenne a pontozásnak.

2018. júl. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!