Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Összejönnél olyan emberrel,...

Összejönnél olyan emberrel, aki kedves, udvarias, de a nyilvános szereplése nem tetszik?

Figyelt kérdés

Nehéz egy mondatban összefoglalni, de mondok példákat, és úgy érthetőbb lesz. Van pl. egy ismerősöm, akiről tudom, hogy a legtöbb nő jóképűnek tartja, ráadásul udvarias, rendes srác. Emellett viszont egy együttest alapított, ő az énekes-gitáros, és az a bökkenő, hogy nem igazán tud énekelni, gitárosnak is max. középszerű. Ezt azonban senki nem mondja meg neki (én nem vagyok közeli ismerőse, nem hiszem, hogy nekem kéne). Próbálnak albumokat csinálni, a suliban ki-mit-tudra jelentkezett, csinál Facebookon zenei oldalt magának, zenei versenyekre is benevez. Nem X Faktorba, de pl. a Sziget Fesztivál által szervezett versenyre, nyilvánosan fellép. És egyáltalán nem csak én gondolom róla, hogy hamisan énekel, de a szoros baráti köre nem szól neki. Vagy képzeljetek el egy youtube vloggert, akit nem tartotok színvonalasnak, de kiderül, hogy egy nagyon rendes, tisztességes, jóindulatú, humoros stb. ember. Vagy mondjuk megismernél egy stand upost, aki nagyon kedves, de a tv-ben közönséges vicceket mond, és szerinted gagyi az egész.


Szóval összefoglalva: összejönnél olyan emberrel, aki veled szemben mindig pozitívan viselkedik, a tulajdonságai, amiket kettesben tanúsít, szimpatikusak, de szerinted nyilvánosan lejáratja magát, vagy olyasmit csinál, ami abszolút nem neki való. Mindegy, hogy nőkről van-e szó vagy férfiakról.


2018. júl. 9. 01:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Ezek szerint nem is azzal van a baj, hogy szerepel, vagy hogy nem olyan jó abban amit csinál, hanem ez a tulajdonság ami nem tetszik benne, hogy felülértékeli magát. Azért ez elég nagy különbség, mert akkor egy alap jellemhibát kellene elfogadni. Nem az a kérdés, hogy kinek mennyi fér bele ebből (vagyis mennyit képes tűrni), hanem hogy van-e olyan ember, akinek konkrétan ez a tulajdonság még belefér (nem érzi úgy, hogy tűrnie kell mellette). És miért is ne lehetne? De csak ez alapján akkor sem lehet azt mondani, hogy igen vagy nem. Egyébként a pozitív tulajdonságok erősebben érvényesülnek mint a hibák. Általában, de főleg az elején.

Miért nem mutatod meg, ha úgyis nyilvánosan szerepel?

2018. júl. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Miért miért nem mutatok meg? Bocsánat, nem tudom, mire gondolsz itt.
2018. júl. 11. 22:13
 13/23 anonim ***** válasza:
A kérdésben leírt emberre gondoltam. Az ilyen kérdéseket linkkel együtt szokták kitenni. De a képeid is érdekelnek. Nincsenek nagy művészek, inkább csak nagy találkozások. Mindegy kiről mit gondolnak, vagy ki mit gondol magáról. Más területen is vannak olyan emberek akik túl nagy jelentőséget tulajdonítanak a saját személyüknek egy munkában.
2018. júl. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Ezzel nem feltétlen értek egyet, az énekben azért van, akinek van hangja, van, akinek nincs. Nem mutatom meg, kiről van szó, nem célom, hogy megalázzam, a képeim pedig a személyes Facebook-oldalon vannak, és nem is válasz a kérdésre már az, ahol most tartunk.
2018. júl. 12. 00:11
 15/23 anonim ***** válasza:

Csak az érdekelt volna, hogy valóban olyan vállalhatatlan a helyzet mint ahogy írod. Próbáltam elképzelni hasonlót, mint Kordáék vagy Uhrin Benedek, de az van, hogy vannak akiknek az is bejött. Tudom a tömeg egy része miért volt ott, de vannak akik komolyan elismerik azt amit csinálnak, és nem hiszem, hogy azért mert szépek. Én azt se mondanám, hogy jók, de talán nem is ez lenne a lényeg. Ott a Hooligans, a Wellhello, vagy bármelyik Eurovíziós dal, eleve a valakinek megrendelésre írt dalok, én ezeket pl. semmivel sem tartom többnek vagy jobbnak, mint mondjuk az előbbi kettőt. Pedig van különbség, főleg technikai, de ami semmilyen, az szakmunkával sem lesz valamilyen. Szóval így belegondolva, egyiküket sem szégyelném ha mondjuk rokonom lenne, ezért valószínűleg egy kapcsolatban sem zavarna.

Nem más a helyzet, aki beszélni tud az énekelni is. A fényképek sem attól lesznek jók, hogy milyen drága géppel készültek. Meglátszik a különbség, de a tartalom, az összhatás fontosabb. Ez van a zenével is. Amiket én elhallgatok, azok is olyan előadók, hogy egy énektanár biztos szükségét érezné a beavatkozásnak, de nem ront a tartalmon, az előadás módján, ezért én nem érzem hibának, nem zavaró. Ezért gondoltam, hogy talán csak ti látjátok vállalhatatlannak amit az a srác csinál. Most jut eszembe, hogy lehet magamra vettem kicsit a kérdést, mert nekem sincs szép hangom, gitározni sem tudok, de még csak nem is nézek ki jól, és mindezekről bizonyító erejű felvétel is készült. Tudod mi zavar ebből? Hogy egy csaj sem írt, egyetlen egy sem, egy szívecske vagy valami, mert látszik, hogy azért kedves vagyok meg minden... de semmi. És azt mondod minden másképp alakult volna, ha jól néznék ki? :) Hogy mondják a középszerűnél kettővel rosszabb szintet?

2018. júl. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
várok még válaszokat
2018. júl. 13. 00:40
 17/23 anonim ***** válasza:

"Összejönnél olyan emberrel, aki kedves, udvarias, de a nyilvános szereplése nem tetszik?"


Nekem világos amit írtál. Te azért nem akarsz összejönni vele mert cikinek tartod az embert, nekem ez jön le az egészből.

Hát van szád, nyisd ki és mond meg neki hogy full gáz amit csinál, te ezt szégyenled és csak akkor vagy hajlandó felvállalni ha olyan lesz mint justin bieber. Hát, a francba hajtanálak el.

2018. júl. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
:D
2018. júl. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Végül összejöttetek?
2021. nov. 21. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

"Nekem világos amit írtál. Te azért nem akarsz összejönni vele mert cikinek tartod az embert, nekem ez jön le az egészből."


Te miről beszélsz? Világosan leírtam, hogy nem akarok összejönni vele, nem is merült föl, hogy összejöjjünk. Miért kell minden kérdésnél azt feltételezni, hogy a kérdező sumákol?


A srác az osztálytársam volt. Meghívott egy koncertre, amit valamilyen helyszínen tart, nem tudtam elmenni (tényleg nem, nem azért, mert nme akartam). És előtte beszélgettem a többi volt osztálytársammal, akiket szintén meghívott. Mindenki azt mondta, hogy "hát, igen, elég fura", a legszebb vélemény az volt róla, hogy "nagyon igyekszik". De amikor ő is jelen van, akkor hirtelen mindenki sutba dobja ezt a véleményét, és többen járnak a koncertjeire úgy, hogy a háta mögött beismerik, hogy nem tartják jónak. Ez ihlette a kérdést. Én erre azt az okot találtam, hogy azért, mert emberileg egyébként rendes srác.

2021. dec. 12. 10:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!