Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az érzelemmentesség hatalom?

Az érzelemmentesség hatalom?

Figyelt kérdés

2018. júl. 9. 23:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
bizonyos szemszögből nézve
2018. júl. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
Inkább a legnagyobb szegénység.
2018. júl. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, ki szerint. Szerintem igen.
2018. júl. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt igen, másrészt az, amit a kettes írt.
2018. júl. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

na látod,ezt mondtam :D

#1

2018. júl. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én az évek során érzelemmentes lettem. Két oldala van a dolognak.


Élvezem, mikor valaki azthiszi, hogy rosszat okoz nekem, közbe pedig meg sem rezdülök, sőt szinte megalázóan jót nevetek rajta teljes szívemből, nem megjátszva magam. Ilyenkor pedig élvezem, hogy nem talál rajtam senki sem fogást. (korábban ha valaki beszólt valami személyes dologgal kapcsolatban, akkor napokig rágódtam a dolgon és semmi nem vidított fel)


Viszont nagyon rossz, mikor már nem tudom megélni úgy a pozitív dolgokat mint más, hiszen minden semleges számomra, ami korábban erős érzelmeket váltott ki belőlem. Többek között ezért sem tudok beleszeretni senkibe sem, pedig legalább 7-8 teljesen különböző lány került az életembe azóta ilyen szempontból. Náluk mindig kialakult valami, nálam pedig semmi, csak a testi vonzalom.

2018. júl. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A mai nyugatias extrovertált világban hatalmas nagy előny pszichopatának lenni.


Sok ember görcsöl, stresszel, próbál megfelelni stb. Ők nem.

2018. júl. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem. Kimomdottan hátrány az emberi kapcsolatokat tekintve. Mikor szinlelni kell dolgokat, mert neked nem jön természetesen az a reakció mint mindenki másnak, de ha meglátják rajtad akkor idővel ha nem is tudatosan, de kizárnak maguk közül. És akkor rengeteg minden ugrik. Ha nincsenek barátaid, nincsen egy csomó lehetőséged. És újabb kapcsolatokat is nehezebb kialakítani.


Szóval a sok sorozaton felnőtt idiótának aki azt hiszi hogy ez mekkora buli vagy jó fegyver lehet annak üzenem hogy szó sincs erről. Pont ezeknek a hiánya. Aki nem tudja kontrollálni magát az is baj, de azt valamilyen szinten lehet tanulni. Na ha pont az ellenkezője, arra vannak kisérleti gyógyszerek, de az marad csak hogy színleled azt hogy örülsz, izgatott vagy, kiváncsi, szomorú, míg igazából szrsz bele az egész világba. Aztán megkapod hogy "csak érezd jól magad, nem nehéz..." Jah. Mintha egy madár oktatná a halat hogy kell repülni.

2018. júl. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az érzelemmentesség szerintem egyáltalán nem hatalom, az viszont nagyon is, ha az embernek van elég önismerete ahhoz, hogy képes legyen pontosan felismerni és amikor szükséges racionalizálni és uralni az érzelmeit. Hatalmas különbség van a két dolog között.
2018. júl. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

Igen, mert a hatalom fő jellemzője az érzelemmentesség.


Ellenkező esetben egyetlen éhező gyermek, vagy/és hajléktalan, kilakoltatott, szenvedő ember sem lenne ebben az országban valamint a sok befolyt adót a közjóra fordítanák és nem ellopnák....

2018. júl. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!