Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Napi hány csokoládét esztek meg?

Napi hány csokoládét esztek meg?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy rossz kategória, de se nem fogyókúra, se nem egészség, szóval nem volt jobb ötletem, hova tegyem.


Anorexiából gyógyulok, most tanulok újra "étkezni". Mindenből eszek, ami szükséges (Vitaminok, fehérje, egészséges zsírok,stb.) . Napi egy szelet csokoládé elfogy ebéd után (de, ha nagyon meleg van, ezt 1-2 fagyi váltja fel) és megesik, hogy délután vagy délelőtt 1-2 kocka is becsúszik mellé.


Egy "Átlag ember" csokifogyasztása érdekelne; nem tudom, hogy, ha majd visszanyertem az eredeti testsúlyom, a fent említett csokimennyiség notúrius fogyasztása soknak számít e.



2018. júl. 11. 13:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
33%
nincs veled semmi baj, az én csajom is napi szinten eszi a csokit. fel is szedett 20 kilót :D szóval hizlalásnak kiváló ;) csak ő sztem többet evett naponta mint te :)
2018. júl. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nem eszem mindennap csokit.

Amikor éppen megkívánom, akkor általában 1 vagy max. 2 sort eszem meg egy táblából, vagy megeszem egy Snickerst, túró rudit (bár ez nem csoki :D), vagy valami ilyesmit.

Amúgy napi 1 szelet csoki + 1-2 kocka szerintem bőven belefér édesszájúként, ettől még nem leszel majd kövér, ha amúgy normálisan eszel.

2018. júl. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Én egy ideig naponta megettem ilyen fél tábla tejcsokikat, vagy egy egész csomag kinder buenot, vagy ha épp nem volt itthon szilárd csoki, akkor naponta lement vagy 2 bögre kakó :/ Elég sokat is híztam az utóbbi időkben..

De nemrég rájöttem, hogy ha ilyen agyoncukrozott tejcsokik helyett étcsokit eszek, 1-2 kocka is bőven kielégíti a napi csokiigényemet :D

20L

2018. júl. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

1-2 hetente eszek csokit. Legyen átlagban 10 naponta. Az napi 0,1 csoki. Desszertnek.


Ha hízni akarok, amit szeretnék is, azt csakis izomban lenne jó. Ahhoz pedig edzés, és megfelelő étrend (főleg fehérjemennyiség) fontos.

2018. júl. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

Szóval a csokizabálás az jó, ha túrázol, vagy hasonló extrém-hosszú ideig tartó fizikai igénybevételnek vagy kitéve, és menet közben így pótlod az energiát. Desszertnek még elmegy, tehát ha élvezeti cikként fogyasztod alkalmanként...


A mindennapos csokizabálás pedig nem különb, mint az anorexia. Undorító mindkettő! A ló egyik és másik oldala. FÚJ?

2018. júl. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
Fúj!*
2018. júl. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Egy bizonyos kor felett szerintem kevesbe eszik az ember csokit. A gyerekek szeretik leginkabb az intenziv edes iz miatt. En 2-3 havonta eszem par kocka etcsokit. Naponta szerintem inkabb nem kene enned.
2018. júl. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Volt egy időszak, amikor napi 1 ment, és meg sem látszódott rajtam. Ma már nem hiányzik a napi adag.
2018. júl. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók!

Köszönöm szépen a válaszokat!

Gondolkoztam és lehet, azért "kell" a napi egy szelet csoki még, mert a szervezetem regenerálódik és, ha nincs bevíve minden szükséges tápanyag rendes arányban, akkor kívánja az ember az édeset; vagy nem rendetetésszerűen viszem be az egyik tápanyagot vagy csak még a szervezetem gyorsabban veszi fel azokat.

Nem avgyok biológus, szóval ez csak tippelgetés.

De a lényeg, hogy lehet, a roborálás végére már nem is fogom kívánni a csokit agy nem napi szinten.


Tényleg köszönöm a válaszokat, mert így tovább alakítgathatom jövőben az étrendem az édesség terén is; minél kevesebb, annál jobb. :)

2018. júl. 12. 09:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!