Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tud nehezen érvényesülni...

Miért tud nehezen érvényesülni szöveges kommunikációban olyan sok ember?

Figyelt kérdés

A sztori:


eladás céljából meghirdettem facebookon egy pár ezer forintos használt kütyümet


rengetegen kezdtek irni, többnyire 30 körüli pasasok, de mindenféle koncepció nélkül. 1-1 szavas tőmondatokat böfögtek fel érdeklődés gyanánt.


Nekem nagyon félelmetes volt, ahogy kommunikáltak. Mint akiknek valamilyen súlyos problémája van a mondanivalójuk megfogalmazásával, illetve már magával a mondanivaló összetételével is. :(


Egyik ember elkezdi nekem, hogy ő ezt lefoglalja és vegyem le a hirdetést, majd 1 hét mulva jön fel Pestre és átveszi, de csak este 11 után, meg elmesélte, hogy hova mennek kirándulni. Értem én, hogy neki ez lehet érzelmileg fontos információátadás volt, de nekem a tranzakció szempontjából 0 értéke volt.


Mondjuk el tudom képzelni, hogy az ilyen ember egész életét az ilyen szituációk határozzák meg, azaz csak meg amerre viszi a feeling, semmi tervezés. Nyilván ez összefügg azzal, hogy egy 4 ezer forintos vackon is alkudozni akart.


A nagy érdeklődés miatt emeltem az árat és jöttek megint a válogatottnál válogatottabb sértődések, hogy miért emeltem az árát. CSAK!


végülis érte jött egy fószer, mondtam is magamban, hogy legalább le tudom csekkolni, hogy élőben hogyan kommunikál egy ilyen ember. Mondjuk nem lepődtem meg nagyon, mert mint várható volt, tudott beszélni, de jó tudni, hogy a kis fejecskéjében nem nagyon pörögnek a fogaskerekek.


2018. júl. 11. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyanok is, akit te leírtál, de szerintem szóban sokkal nehezebben kommunikálnak. Írásban át tudod gondolni, hogy mit írsz, nem jössz olyan könnyen zavarba, mint szóban stb. Szerintem azok, akik írtak neked, egyszerűen csak lusták voltak ahhoz is, hogy egy összetett mondatot megírjanak. Vagy épp nem képesek arra, hogy írásban is kifejezzék a gondolataikat. Van, hogy ez nehezebb.
2018. júl. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

irtak egy csomót, csak egyszerűen fájt olvasni, annyira unintelligens volt az egész.


egyébként érdekes gondolat lehet, hogy vajon hányan olvassák szótagolva a telefonjukon megjelenő szövegeket.


mivel manapság az alja embereknek is van okostelefon mobilnettel, miközben lehet még érettségijük sincsen.

2018. júl. 11. 15:09
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
Jó reggelt! Szerinted kik szavazták meg a fideszt? 😃
2018. júl. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Funkcionális analfabetizmus? Önreflexió hiánya? Önismeret hiánya? Zárt mikrokozmosz, amit eufemisztikusan életnek neveznek? Bármelyik és bármely kombinációjuk szóba jöhet.
2018. júl. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!