Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ember hogy legyen pozitív...

Az ember hogy legyen pozitív ha depressziós?

Figyelt kérdés
Ha folyamatosan rosz dolgok érik
2018. júl. 10. 13:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Sehogy. Csak akkor lehet pozitív ha pozitív dolgok érik.
2018. júl. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Sehogy. Aki szerencsés es jo dolgok történnek vele es nem depressziós az könnyen beszél.
2018. júl. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze jönnek majd a sablon dumák hogy állj pozitívan aztán majd pozitív dolgok fognak érni. Na persze...
2018. júl. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Állj pozitívan a depresszióhoz is, ne azzal takarózz, hogy depressziós vagy, és akkor neked mindig búskomornak, szomorúnak kell lenned.

Tudom nem könnyű, de ne tudatosuljon benned, hogy te most beteg vagy, és depressziós, akkor mindent sötéten kell látnod.

Nevesd ki a depressziót is, nehogy már ő mondja meg, hogy mikor lehet jó kedved. Ne hagyd magad, hogy ő győzzön, egy szar kis betegség? Az emberi akarat mindent le tud győzni, hidd el:)

2018. júl. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez csak afféle multi level marketing duma, hogy mindig pozitívnak kell lenni. A valóságban olyan embereknek is vannak mélypontjai, akik abszolút sikeresek.


A depresszioó nem bűn, adj magadnak időt, hogy átess rajta, ha teheted. Ha nagyon rossz, fordulj orvoshoz. Hosszú távon pedig próbálj találni valamit, amiért érdemes reggelente felkelni. Lehet ez munka, párkapcsolat, akármi. Személyfüggő.

2018. júl. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kívülre azt mutatja, hogy oké minden, a 4 fal közt meg sír.
2018. júl. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nagyon rég óta küzdök depresszióval, aminek jócskán volt reális kiinduló alapja, aztán meg idővel rárakódtak a dolgok, mivel nem dolgoztam fel az alapproblémát. És az a nagyon rég kb. 10 év, és így az utóbbi 2-3 évben már azért észre vettem magamon, hogy van, hogy szabályosan olyan érzéssel kelek fel, hogy na jó, éjjel nagyon nehezen aludtam, forgolódtam, szarul éreztem magam, sírtam, ezért ma szar napom lesz, és kész, és annyira szar, hogy azt mások is lássák. Nyilván nem mondom ezt így magamnak tudatosan, de utólag észre szoktam venni. Valószínűleg abból adódik, hogy még mindig fájnak bizonyos régebbi dolgok és úgymond másoktól várom, hogy begyógyítsák ezeket a sebeket. De azért én is átlátom, hogy ez abszolút irreális. Valahogy ezt az egészet most úgy képzelem el, hogy próbálom valóságosan látni a depressziót, nem valami elvont fogalomként. És próbálok rájönni, mikor gondolkodok egy helyzetben irreálisan, és kijavítani azt. Ilyen állapotban hajlamos a saját kútjába beleesni az ember, hogy jó akkor nekem ez a sorsom, hogy szomorú vagyok, béna, magányos, senki se szeret és ez pörög folyton az agyban, na ilyenkor ezt fel kell ismerni és leállítani, hogy ez hülyeség, nem létezik, lehetetlen, hogy csak rossz dolgok történtek, azért ennek meg annak örülök, hogy végül úgy alakult, vagy ezt a zenét pl. szeretem, tök jó, hogy rátaláltam, stb. Baromi nehéz egyébként, én már csak tudom. Meg nagyon sokszor visszaesek, meg kis lépések, de én azért már kezdem látni, hogy sokat számít az alaphangulatomban, egyre hamarabb keveredek ki ezekből az önrontó körökből, hamarabb veszem észre, hogy baromság amit csinálok és csak rablom vele a saját időm, és ennél még az is értelmesebb lenne, ha egy hideg itallal kiülnék a teraszra és napoznék egyet vagy néznék egy filmet.
2018. júl. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!