Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi van akkor ha valaki nem...

Mi van akkor ha valaki nem növi ki azt, hogy fél a sötétben? Mit lehet ellene tenni, ha még mindig éjszakai fénnyel alszik? 21f

Figyelt kérdés
2018. júl. 11. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Erre csak azt tudom mondani, hogy általában sokkal félelmetesebbek / ijesztőbbek a sötétben, egyetlen szögből, gyengén megvilágított tárgyak, mint a teljes sötétség.
2018. júl. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Gáz. Nagy gáz
2018. júl. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
47%

22 éves koromig én is így aludtam. Erőt vettem magamon és leszoktattam magamat. Egy év telt el azóta és rettenetesen zavar már a legkisebb fény is elalváskor.


Én az a típus voltam, aki villanyfény + tévé mellett aludt... Ezeket csináltam:


1. Tudatosítottam magamban, hogy a dolgok, amiktől félek, nincsenek jelen, ezek pusztán a fantáziám szüleményei

2. Elalvás előtt körbe jártam a lakást, körbe néztem és próbáltam megjegyezni, hogy mi hol van

3. Esténként végig mentem a lakásban, majd megbeszéltem magammal, hogy nem történt közben semmi gond

3. Lenémított tévével aludtam el

4. Lekapcsoltam a tévét elalvás előtt

5. Beállítottam a telefonomat, hogy 10 percig világítson még. Ha elsötétült mielőtt elaludtam volna, feloldottam a telefont. Addig "játszottam" ezzel, ameddig be nem aludtam.

6. Elhagytam a fényeket és zenét hallgattam. Találtam olyan relaxációs zenét ami teljesen kikapcsolta az agyamat.

7. Erőt vettem magamon és a zenét is elhagytam. Minden mással együtt. Ez volt a legnehezebb a procedúra alatt, igazi tortúra volt elaludni, de sikerült. Reggel az ébresztőre keltem. Álmos voltam nagyon, éreztem hogy nem aludtam ki magamat, de végig csináltam a napot, éjszaka pedig könnyebb volt így elaludni.


Azóta lettek lefekvés előtti szokásaim, ez is sokat segít, hogy végig megyek a rutin és az utolsó amit "meg kell csinálnom" az az alvás.


De mivel te csak fénnyel alszol, szerintem neked egy kicsit könnyebb lesz. Én ha újra kéne kezdenem, akkor bevállalnám a rövidebb utat:


erőt vennék magamon és kihúznám az éjszakai fényt. Telefon sincs. Pár nap még forgolódás lenne a sötétben, de utána fokozatosan jobban eltudnék lazulni és mélyebben aludni. Sokkal jobbakat lehet aludni sötétben, csendben, mind fényben és/vagy zajban.

2018. júl. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

29 vagyok, és nem szeretek egyedül aludni. :(


Mindenféle hülyeséget látok bele a félhomályba :D

2018. júl. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!