Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van a magyar emberekben...

Miért van a magyar emberekben annyi rosszindulat?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem sokszor, ha valaki sikereket ér el, vagy simán confident és rendben van az önértékelése, akkor megpróbálja a legtöbb ember lerángatni maga mellé.


Ha azt látják boldog, akkor megpróbálják elszedni tőle azt, amitől boldog, vagy belemagyarázni, hogy nem kéne annak lennie, ha ez sem megy, akkor akár ásóval, kapával verik szájba ( átvitt értelemben a jobbik esetben) hogy szomorú legyen.


Ha valakinek van egyéni véleménye valamiről, egy másféle rálátása valamire, nem hozzátesznek, nem segítik, vagy kulturáltan leírják hogy ők hogy gondolják, vagy tanulták, hanem ledorongolják, rátaposnak és még bele is rúgnak után.



Ez miért van?


Nem azért, de internattional fórumokon ilyet nem tapasztaltam. Éltem kint és bár az emberek nem mindig voltak kedvesek, ilyen mennyiségben nem találkoztam ezzel a negatív, sárba tipró mentalitással. Itt mindenki valami szemétdomb királyának képzeli magát.


Ez miért van?


2018. júl. 13. 22:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Mindjárt írják hogy a kommonizmus,szegénység miatt. Pedig nem.
2018. júl. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%

Az emberek irigyek.


(Amúgy a kérdésedben van két angol szó. Nekem van egy C2es nyelvvizsgám, több időt eltöltöttem külföldi akadémiai könyezetben és az elmúlt években több angol interakcióm volt, amint magyar.


Nekem napi szinten van olyan, hogy nem a magyar szó jut eszembe. Ilyenkor google fordítóval lefordítom magyarra.


Bocs, csak nekem elég zavaró magyar szövegben angol szavakat látni.)

2018. júl. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát azt írhatják, mivel vannak sokkal szegényebb országok, népek is, akiknél olyan összetartás uralkodik, hogy az egész nyugat megirigyelheti....
2018. júl. 13. 22:58
 4/14 A kérdező kommentje:
Hehe, bocsi :) Figyi, nekem semmi nyelvvizsgám nincs az érettségimet kivéve, ami nem számít annak, de mivel kint éltem 19 éves koromtól kezdve 12 évet, így néha angolul jön a szó, vagy Magyartalan a szórend. Azért van ez, mert megszoktam és ösztönösen jön. Beidegződött. Na erre is kaptam már, hogy az agyamat játszom, holott észre sem veszem... Egyeseket ez annyira tud irritálni, nem tudom miért, hogy valamit kompenzálniuk kell azzal, hogy a földbe taposnak, mondjuk a helyesírásommal, amit nem ma tanultam és nem is igen használtam, ráadásul engem inkább a kommunikáció érdekelt, nem a nyelvtani része :D
2018. júl. 13. 23:03
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Sok magyar emberben megvan ez, de azért általánosságban nem lehet kijelenteni, hogy ilyenek a magyar emberek.
2018. júl. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24%
Persze, az is lehet, hogy csak "fog" az átok: [link]
2018. júl. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Jah, és ma Péntek 13 is van! :D
2018. júl. 13. 23:12
 8/14 anonim ***** válasza:
33%
#7: Na ugye, meg is van a magyarázat.
2018. júl. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
27%
Nem tudom miért ilyenek, de biztos, hogy ezért van a legtöbb baj. Máshol meg azért megy jobban, mert nincs ez a mentalitás.
2018. júl. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem kötöttem bele a nyelvtanba és ahogy leírtam nállam is mindennapi esemény.


Engem csak azért zavar, mert az ilyen szövegek olyan "világot látott emberekre emlékeztetnek", akik kimentek pár hónapra külföldre vagy elmentek egy nyelvtanfolyamra és hírtelen "elfelejtették" a magyar nyelvet és rettenetesen kínos helyzetekbe keveredtek, ahol próbáltak menőzni ilyen angol szavak be építésével a magyar szöveketbe majd elvéreztek, amikor angolul vissza szoltak azzal a hozzá állással, hogy "Oké, ha az angol megy jobban, folytassuk angolul".


Ha a fentebb leírtak igazak akkor te nem ide tartozol, inkább azok közé, akik tényleg rosszabul beszélik a magyar nyelvet :D.


Engem csak ezért zavar, ne mert élvezetet nyerek mások hibáinak a kijavításában.

2018. júl. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!