Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Felnőtt korban miért veszítik...

Felnőtt korban miért veszítik el olyan sokan a képzelőerejük nagy részét, meg a gyerekekre jellemző meseszerű gondolkodást?

Figyelt kérdés

Persze, sokaknak marad a fantasztikus irodalom meg a filmek, képregények iránti rajongás, közöttük azért akadnak szép számmal, akik "sose nőnek fel" (ezt pozitívan értsétek), meg a művészi vénával megáldottak is izgalmas fantáziával rendelkeznek. De mégis rengeteg felnőtt olyan végtelenül unalmassá válik, képtelenek elengedni a képzeletüket, képtelenek eljátszani gondolatban meseszerű/fantasztikus helyzetekkel, lehetőségekkel. Sőt, sokan közülük negatívan értékelik azokat az embereket, akik viszont képesek erre.

Elmúltam már bőven harminc, de én az a kategória vagyok, aki "sosem nő fel". Bármikor bármiből kreálok egy fantasztikus helyzetet, és ezt igénylem is. Akárcsak gyerekkoromban. Persze, én is felnőttem, tisztában vagyok a valósággal, a lehetőségekkel, és imádom a tudományok egy részét is, de annál inkább szükségem van ezek mellett a "mesékre".

Annyira ebben vagyok elmerülve, hogy nem értem, sokakból miért veszik ki ez a dolog, ami viszont minden gyerekben megvan? Hova tűnik? Miért múlik el? Tudom, ahogy öregszünk, az agyunk is változik, na de ekkora különbségekkel? Vagy ez inkább amolyan "civilizált világunk velejárója" dolog?


2018. júl. 13. 22:51
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
38%
"Már azt sem tudom eldönteni, vajon én égtem ki, vagy minden más körülöttem. Csak nézem a tükröt és ott áll az a kisfiú valahol nagyon messze, nagyon nagy álmokkal, hatalmas tervekkel... Hát... éppenséggel álmok most is vannak. Egy véget nem érő rémálom."
2018. júl. 14. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!