Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hozzá lehet szokni ahhoz,...

Hozzá lehet szokni ahhoz, hogy zajban alszik az ember?

Figyelt kérdés

Úgy nőttem fel, eddig teljesen ahhoz szoktam, hogy kb teljes csendben, nyugalomban alszok. Legtöbbször ha délután csak szundikálni akartam egyet akkor is csendben volt aki otthon volt. Ezért is nem tudok zajban aludni, akkor sem ha csak kicsi a zaj. Mert nagyon nagyon zavar.


Most viszont olyan helyen lakok, ahol éjszaka megy a mosógép a szobám közelében, felettem lakók késő estig vinnyognak meg zajongnak, stb.Nem azok a húúú de nagyon hangos dolgok, hanem a nagyon irritálóak, amikor már csak csendben aludni szeretne az ember.


De szerintem az sem jó, hogy ehhez a ngy kényelemhez vagyok szokva, hogy csak szinte teljes csendben tudok nyugodtan feszkó nélkül pihenni, aludni. Amúgy is bárhova költöznék, ugyanennek megvan az esélye, ha csak ne megy lakatlan szigetet választok.


Úgyhogy az lenne a kérdésem, hogy szerintetek hozzá lehet ehhez szokni? Idővel jobban tolerálom majd a mosógéphez és szomszédokhoz hasonló zajokat?


2018. júl. 15. 00:34
 1/5 anonim válasza:

szerintem igen! en peldaul kiskorom ota kertes hazban lakom, s konkretan a hatso udvarunk mellett kozlekedik a vonat. ha barki jon hozzank/alszik itt, zavarja, de en mar egyebkent eszre sem veszem.

emellett, en 2 eve tettem be a szobamba egy orat, ami iszonyatosan zavart, hogy kattog. nem emlekszem, mennyi ido alatt, de viszonylag hamar hozzaszoktam, mar szerintem az zavarna, ha nem kattog:D (na jo, azert nem)

de ha nagyon zavar, hasznalj fultugot, lehet az segit az elejen, de idovel megszokod (remeljuk) :)

2018. júl. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze, csak nyilván idő kell hozzá, amíg "átállsz".
2018. júl. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Par honap koli vagy pabel utan hozzaszoksz. Negy ev koli, harom ev panel utan most a bulinegyed kozepen ugy alszom, mint a bunda ;)
2018. júl. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 AdamBerec válasza:

Ha egy csendes kornyezetbol koltoztel egy zajosabb helyre,ahogy irtad is,akkor igen,viszont ido kell hozza,minel valtozatosabb a zaj,ami korul vesz,annal tovabb tart az atallas!

Az agynak ido kell,hogy kiszurje az idegen zajokat,amik nem jelentenek veszelyt a szamodra alvas kozben...

Ez fugg attol is,hogy mennyire vagy faradt!

Ezert van az,hogy a megszokott,mindennapos zajok mellett is tudunk aludni!

2018. júl. 15. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Monoton háttérzajnál könnyebb aludni. Ilyen az utcazaj, tèvé, rádió, állítólag ezek mellett nem tesz jót aludni, én mégis így szoktam tudni elaludni, aztán ha felebredek rá kikapcsolom. A sok kisebb zörgés csattogás valóban zavaróbb.
2018. júl. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!