Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A túlsúlyos emberek valóban...

A túlsúlyos emberek valóban szerencsétlen genetikával rendelkeznek, vagy csak kifogás?

Figyelt kérdés

Tudtommal vannak hízásra hajlamosak emberek, és vannak, akik bármennyit ehetnek, nehezen híznak.


A túlsúlyos emberek igen nagy hányada állandóan azt szajkózza, hogy keveset eszik, és csak rossz a genetikája.

A tapasztalatom viszont ennek ellentmond: EGYETLEN olyan túlsúlyos ismerősöm sem volt, aki sportolt volna és odafigyelt a táplálkozásra.


A munkatársnőm is pont ilyen, ülőmunkája van, nem sportol semmit és elég sokat eszik, de azzal takarózik, hogy alig eszik, és folyton áltatja magát.

egyszerűen nem tudom megérteni, hogy hogy lehet egy jól kereső kvázi kevés gondtalan életet élő ember 5-10 éve súlyosan túlsúlyos, és semmit nem tesz.


de mint írtam, rengeteg ilyennel találkoztam, egyetlen olyan emberről tudok - egy volt oszt. társamról -, akinek elege lett a túlsúlyból, és sok kocogással lefogyott.


a kérdést azért is írtam - mielőtt valaki megkérdezné h mi közöm hozzá h hogy néznek ki- mert a kövérek nagy része nagyon frusztrált, és ezt a frusztrációt másokon vezeti le.

most már tényleg azt gondolom, hogy a túlsúlyhoz azért kell egy jó nagy adag igénytelenség és lustaság is, dacára a genetikai tényezőknek, de érdekel mások véleménye is, illetve az is, hogy hogy lehetne rávenni egy kövér ismerőst arra, hogy mozogjon valamit.



2018. júl. 16. 15:10
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
42%
Miért zavar, hogy kövér? Ő dolga nem?
2018. júl. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
60%

Kifogás.

A genetika nem determinál, csak hajlamosít. Nekem is ilyen a genetikám, és ha úgy ennék és nem sportolnék, 100 kg lennék.


Orvosi tény: a kövérek kevesebb, mint 3%-a kövér betegség miatt, a többi életmód, azaz rosszat és sokat eszik/iszik, és nem mozog. És ez a világ 4. legkövérebb országa.

2018. júl. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
83%

Én is voltam kövér,101 kg,fiatalon,20 évesen.Mindenki azt mondogatta hogy ilyen fajta vagyok.Egy év alatt fogytam 31 kg-t,sporttal,diétával.

Szerintem is lustaság inkább,mint genetika.

2018. júl. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

# 1/3


Szövegértés karó.

2018. júl. 16. 15:36
 5/29 A kérdező kommentje:
A 3as válaszolóhoz hasonló történeket jöhetnének még, akár részletesebben is. Az is érdekelne, h akik kövérek voltak, hogyan fogytak le és miért rá magukat végül.
2018. júl. 16. 15:38
 6/29 anonim ***** válasza:
17%
Kérdező, esetleg kíséreld meg megfogalmazni, hoyg mit akarsz. Litániázol össze vissza-majd az utolsó mondatban felteszel egy másik kérdést, mint amit összerizsáztál.
2018. júl. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
85%

Én és tesóm megközelítőleg ugyanannyit mozgunk és ugyanazt a házikosztot esszük azzal a különbséggel hogy én kb fele annyit eszek és mégis én sokkal nehezebben adom le a kilókat ő gondol egyet lecsökkenti a kajaadagját az én adagomra és kapásból 3 hét alatt lead 5-6 kilót én meg ha ilyen félkilókat ledobok hetente akkor már örülhetek, plusz ő rengeteg cukros üdítőt iszik, én annyira elkerülöm az üdítőket amennyire csak lehet, és mégis én vagyok a dagadtabb, szóval mi ez ha nem genetika...

Nem lehet mindent a genetikára fogni mert én is tudok fogyni ha megerőltetem magam, de az nem igaz hogy mindenkinek egyformán könnyű.

2018. júl. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
86%

Én például tavaly ősszel 108 kilós voltam 180 cm magassággal férfiként, magyarán egy kisebb vadkan. :D És nincs jó genetikám, keveset eszek, mégis mennek rám a kilók. Aztán elhatároztam hogy változtatok, csak lehet valamit tenni. Utánaolvasgattam és rájöttem hogy nem az a lényeg hogy mennyit eszek, hanem az hogy mit és hogy közben mozgok e. Száműztem a chipseket, üdítőket, csokikat, kenyeret és még számtalan vacak kaját és helyette több zöldséget és húst ettem, és nekiálltam mozogni. Most már 75 kiló vagyok és izmos is. Szóval ennyit arról hogy genetika... Akarni kell, ki kell tartani és szerintem 10ből 9 ember le tud fogyni.


Persze könnyebb nyavajogni, meg flegmázni, undok módon viselkedni azokkal akik igényesebbek önmagukra... De el kéne dönteni mi a jobb. Egyedül maradni, magányosan, gusztustalan külsővel, gyengén, puhányan aztán 50 évesen különböző betegségekben szenvedni, vagy nekiállni aztán tenni önmagunkért és egy hosszú normális egészséges életet élni... Adott a lehetőség.

2018. júl. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

# 6/7


1, először talán nézz utána a határozószók helyesírásának, aztán osztogass tanácsokat másoknak

2, úgy fogalmazok, írok, ahogy akarok, ha neked nem tetszik, vagy nem értesz a témához, nyugodtan menj tovább. nem kell szétoffolni. danke.

2018. júl. 16. 15:56
 10/29 anonim ***** válasza:
30%
Aki meg olyan válaszokat ad a kérdezőnek hogy mi köze hozzá, hogy más dagadt annak annyit tudok mondani, hogy szólásszabadság van. Joga van hozzá hogy ne tetszen neki valaki vagy valami és azt szóvá tegye. Nem a nyugati píszidiktatúrában élünk szerencsére.
2018. júl. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!