Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogy spóroltok? Hogy lehet...

Ti hogy spóroltok? Hogy lehet megtanulni a takarékoskodást?

Figyelt kérdés

Nem rólam van szó, hanem a bátyámról. Egyszerűen kifolyik a pénz a kezéből. Alapból nem keres valami sokat, nettó 160 ezret, de ha akarná a harmadát félrerakhatná szerintem.


Otthon lakik, a rezsibe és a kajába havi 30 ezerrel beszáll, ezenkívül van egy autója, amit nem használ mindennap, elmondása szerint havi átlag 30 ezer a fenntartása, de ez változó. Innen-onnan vannak tartozásai kb havi 10 ezerrel törleszti őket és van még a telefonelőfizetése ami kb 3-4 ezer havonta.

Ha ezeket levonjuk, majdnem 90 ezer marad neki 1 hónapra, amiből se + lakbért, se + kaját, se barátnőt nem kell fizetnie, mégis a fizetés előtti 4-5 napban már nincs semmi pénze, úgy szokott kölcsönkérni... Ruhákat ritkán vesz magának, drága hobbija sincs, utazni sem szokott, nem cigizik..


Havi 60 ezret biztos félre lehet tenni ekkora fizetésből, úgy hogy otthon lakik az ember és annyira spórolnia sem kéne. Amikor Ausztriában dolgozott, nettó 2000 euróért, akkor is volt néha hogy MI utaltunk neki hó végén mert elfogyott a pénze. Kb 1500 euró megtakarítással jött haza 1 év után...

Akinek ilyen rossz a pénzügyi kultúrája, az hogy tud változtatni?


2018. júl. 17. 00:08
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

21 éves koromban kivittek külföldre egy fémmegmunkáló céghez, betanított munkára, 600e forintot idehaza még ma is magas végzettséggel keres az ember... A lényeg hogy a szállást fizették, és napi két étkezést, ott kint nem vettem csak cipőket, ruhát, számítógépet haza kellett volna hozatni ha veszek, járműveket szintén... így nem ezek voltak az elsődlegesek

500e forintot minden hónapba el tudtam rakni, 2 évig.

Nem bolondultam meg mint mások akik szintén a magyar csóróság elől menekültek ki, ugyanis ennyi pénzt könnyű elverni egy jó csaj Hollandiában közel 40-50e ft 1 órára, ha már jól akarja magát érezni akkor legurít pár sört, füvezik kicsit, ez heti fizetéshez képest sok.


Nekem nem az volt a célom hogy zülleni lehessen, örültem hogy megadatott a lehetőség és éltem vele, így megfogtam a pénzt, tudtam hogy ingatlan kell majd itthon, egy jó kocsi, meg ha belefér egy nagy moci.


17M ft-om van most így 26 évesen, most már itthon vagyok, de ugyanúgy a 190 nettóból 150-et elrakok amiben a szülők segítenek, a cafeteria az övék, én egy hónapban beosztok 30-40 ezret, üzemanyagra pl, a bérletemet fizetik így néha vezetek csak.


Nem szaladok telefont venni fél évente, egy 2016os Samsungom van ami hívásra tökéletes.

Vannak olyan hónapok amikor nem sikerül pont 150-et elrakni mert kell valamit venni, de nem vág földhöz mert már most is vehetnék házat, csak még korainak gondolom, de nem kell kölcsönhöz futamodni.

2018. júl. 17. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarna változtatni? Hiszen ti úgyis adtok neki pénzt. Így kényelmes.


Amúgy, szerintem az első lépés minden költést felírni. Kegyetlenül. Nekem 4-5 nekifutásba telt (több év alatt), míg elsajátítottam. Onnantól már látszik, hogy mire megy el túl sok pénz.


De ez személyiségfüggő is.


1-es: Gratulálok neked és sok sikert kívánok!

2018. júl. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1-es, sajnos semmilyen értékelhető információval nem szolgált a hozzászólásod, ezért értelemszerűen lepontoztam.


2-es, köszönöm a válaszod, jó tanácsot adtál és rávilágítottál egy fontos dologra: ugyanis anyámék tényleg mindig adnak neki... Természetesen ment a zöld kész a kommentedre :)

2018. júl. 18. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!