Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám megtanulni,...

Hogyan tudnám megtanulni, hogy ne legyek írigy a másokra?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Már nagyon idegesít, ez a tulajdonságom. Szerintem az emberek 90%ban benne van ez a rossz tulajdonság. Én, meg szeretném tanulni, hogy ne törjön elő bennem. Szerintem külső szemmel nem is látható, ha én írigy vagyok, de engem nagyon fusztrál. Valaki esetleg tud nekem tanácsot adni?

2018. ápr. 26. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

mire vagy irigy? mit nem kapsz meg, amit mások igen, de neked is kéne?

próbálj örülni magadnak és annak, amid van,amit neked adot az élet. ha végképp nem megy, akkor harcolj az álmaidért, ne irigykedj.

2018. ápr. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A szüleidnél kellett volna testvért kérni, hogy gyerekkorodban megtanuld megosztani a dolgokat és ne irigykedj később semmire, senkire.
2018. ápr. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Van egy öcsém. ☺
2018. ápr. 26. 15:53
 4/7 anonim ***** válasza:
na ezt nekem is meg kellene tanulnom, én általában arra gondolok, hogy milliárdok rosszabb helyzetben vannak mint én és próbálok örülni hogy nekem nem ilyen a sorsom
2018. ápr. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ez nem tanulható. Ösztön sajna.

Nem akarom fényezni magam, de szerencsére nem vagyok irigy típus, de sorolhatnám, mennyi irigy ember vesz körül. Rokonok, munkatársak, barátok is akár. Főleg a rokoni körben tapasztalom. Nem tudnak kibújni a bőrükből. Ha mi vettünk valamit, akkor nekik is fontos volt. A keresztlányom detto, ha a lányom vett valamit, tuti, hogy neki is kellett. Szerintem ezt nem lehet irányítani.

Hiába zavar (megértem), de nem fog menni. Mindig is benned marad ez a tulajdonság.

2018. ápr. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A mások?

[link]

2018. ápr. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért nem akarsz irigy lenni? Az egyik legerősebb motiváció az irigység. Soha semmire nem vitte az, aki senkire nem volt irigy.
2018. ápr. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!