Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha baleset történik illetlen,...

Ha baleset történik illetlen, ha nem kérdezem meg a szemtanúkat, mi történt?

Figyelt kérdés
Egy baleset történt a falunkban (3000 fős). Éppen odaértem biciklivel, és láttam, hogy három ember, akiket látásból ismerek lezárja az utat. Tőlük kb. 50 méterre feküdt egy nő a járda szélén, körülötte emberek álltak, meg egy pár feltorlódott kocsi volt az úton. Az út közepén állt egy autó nyitott csomagtartóval. Gondolom, az elsősegély készletet vették ki. Nekem ez egy sokk volt, csak remélem, hogy nem a legrosszabb történt. Én hülye, nem is kérdeztem semmit, csak tovább mentem, amerre el volt terelve a forgalom. Bánt, hogy nem maradtam ott, és nem vártam meg, amíg a mentő kiér. Úton hazafelé majdnem sírtam már a biciklin. Nem tudtam, mi a helyes ilyenkor, hogy tapintatlanság-e kérdezősködni, és jobb egyedül hagyni ilyenkor a hozzátartozókat.

2018. júl. 17. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel voltak ott mások, akik segítettek, ezért ne aggódj amiatt, hogy nem maradtál ott. És kérdezősködni sem kell. Van, aki inkább azt tartja illetlenségnek, ha ilyen helyzetben kíváncsiskodik valaki.

A lényeg, hogy voltak ott, akik segítettek. Nem kell mindenkinek odagyűlni.

2018. júl. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy épp veled voltak elfoglalva.
2018. júl. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Voltak ott elegen, akik intezkedtek, segítettek. Nincs abban semmi rossz, hogy nem alltál meg érdeklődni.
2018. júl. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Káresetnél, balesetnél sokkal hasznosabb, ha a szakszerű segítségnyújtáshoz nem értő polgári személy távolmarad.

Ha valaki tud hathatósan besegíteni, annak hasznát lehet venni, de bámészkodókra és együttérző "sopánkodókra" inkább nincs szükség.


Egy tűzoltó

2018. júl. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem illik kíváncsiskodni, senki sem vágyik arra, hogy egy ilyen (fájdalmas és kellemetlen) szituációban emberek tömege bámulja őt.
2018. júl. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, teljesen jól csináltad azt amit csináltál, ahogy a tűzoltó kolléga már leírta ilyenkor a tömeg csak akadályozó funkciót tökt be.

Rád akkor lett volna szükség, ha mondjuk nincs ott senki és llőtte lesz rosszul, történik baleset valakivel, vagy csak egy esetleg két ember van ott. Ilyenkor hasznos lehet egy extra kéz. De amikor már tömeg van akkor az már hátráltató tényező.


Üdvözlettel egy orvos

2018. júl. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!