Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy legyek sikeresebb a...

Hogy legyek sikeresebb a munkában közalkalmazottként?

Figyelt kérdés

Sokáig voltam munkanélküli s most sikerült elhelyezkednem végre egy jó helyen. Januárban beestem a mély vízbe teljesen új terep számomra, finoman szólva s még nincs igazán sikerélményem.

Nagyon kedves és hozzáértő segítőkész főnököt kaptam a baj csak az, hogy tényleges segítséget nem tudok tőle kérni mivel annyira zsúfolt minden napunk, állandóan elfoglalt, van, hogy egyszerre használja a két telefont.

Folyamatos határidők, s mivel nincs időm igazán gyakorolni ezért mindent élesben kell leadnom ami sokszor hibás. Hiába igyekszem pontosabban dolgozni nem megy, mikor visszaellenőrizném már hopp ott is egy teljesen más megoldásra váró feladat

Így második hónap után látom mennyire sok hibám volt januárban s igyekszem mindent javítani, pótolni de ez nagyon idegesít, hogy hibázok.

Külön jegyzetelek mindennap mikor mit csináltam, mi jut eszembe ami még kell s visszanézem, ne maradjon ki semmi.

Külön jegyzetelem mit hogy kell, mik azok amiken ellehet csúszni s sablonokat tartok magamnak az iratokból jó legyen illetve másolatok, s átadófüzet mit hova juttattam el s mikor.

Külön táblázatokat gyártok, ha az elődömén nem tudok kiigazodni esténként magamnak.

Amikor csak lehet ellenőrzésre megmutatom a felettesemnek vagy mástól kérek segítséget, aki már tapasztaltabb.De ezt mindig nem lehet.

Most a napi s heti munkaidő beosztásom alakítom meglegyen mikor mire mennyi időt szánok s akkor csak arra. De valami nagy és SOS mindig van ami ezt borítja.


Szeretem a munkám, munkamániás is vagyok folyton hazahordom, hogy kész legyek időben velük, hogy ne okozzak csalódást, hogy tényleg hasznos legyek, még az se zavar, hogy fizetésben nem becsülik meg csak az érdekelne én elégedett legyek a kezemből kiadott munkával.

A kérdésem igazán az lenne aki szintén pörgős helyen dolgozik, személyügyesként vagy hasonlóként... hogy összpontosít? Honnan tudja, hogy mennyi időt tud szánni egy egy feladatára ami új számára s közben ott lóg a levegőben másik 4 dolog...? Mennyi idő alatt tanultak be?



2018. márc. 4. 13:12
 1/2 anonim ***** válasza:

ömmm magadtól kaptál állást vagy munkaügy által közfoglalkoztatott vagy?

Mert ha utóbbi, akkor teojja mit csinálsz mivel kénytelen valakit dolgoztatni a munkaügytől és ezért neki még adó kedvezmény is jár.

De ha magadtól mentél oda dolgozni, akkor is megkérhetnéd a főnököt, hogy adjon valami leírást a melóról(mindig mindenről vannak szabványok, hogy mit miként kell kitölteni,eljárni).

2018. márc. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Előbbi, rendes közalkalmazotti jogviszonyban. Munkakörömhöz kapcsolódó jogszabályokat majdnem mind ismerem, próbálok gyorsan felzárkózni bennük. Egyszerűen a mennyiség sok még most számomra.
2018. márc. 4. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!