Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lesz a mai fiatalokból?...

Mi lesz a mai fiatalokból? Mást nem látok hogy isznak, dohányoznak és azt mondják majd lesz valami

Figyelt kérdés
De hála isten még vannak kivételek. Talán a fiatalok 20%-a még foglalkozik vele hogy felnőtt korában nem utcaseprő szeretne lenni hanem valami komolyabb. De sajnos az átlag meg se tudja mondani mit akar. Mi lesz belőlük felnőtt korban?
2018. júl. 18. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Pont, mint mi fiatalon.
2018. júl. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Semmi. Vagy munkanélküli vagy közmunkás. Jó esetben talán betanitott munkás gyárban.
2018. júl. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
12%
Amig anyuci apuci finanszíroza a hulyesegeiket addig jó világ van nekik. De csak addig utanna jon a pokol.
2018. júl. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én is fiatal vagyok (16 éves) de ki vagyok akadva.

15 éves korom óta rendszeresen dolgozom,jól tanulok, azt tanulok amivel később is szeretnék foglalkozni. Én vagyok túl "komoly" ?

2018. júl. 18. 19:22
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
20 éve is ez volt aranyapám.
2018. júl. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

1. Nem csak a mai fiatalok csinálják ezt, 10-20 évvel ezelőtt is megszokott volt, sőt régebben is (csak szűkebb körben).


2. Attól, hogy valaki iszik/cigizik még lehet céltudatos, és lehetnek tervei a jövőre nézve.


3. Az,higy valaki nem tudja, hogy mivel szeretne foglalkozni, és még nincsenek konkrét tervei, ebben a korban általános. Nehéz, és komoly döntésről van szó, melyet egy még kiforratlan személyiségnek nehéz meghozni. Az sem példátlan, hogy valaki konkrét elképzelésekkel rendelkezik, de miután belevág rájön, hogy nem nem ez a megfelelő út a számára.


4. Az, hogy kivel mi lesz, majd az idő eldönti, nem lehetetlen, hogy egy motiválatlan, hanyag felelőtlen egyén összeszedi magát, és az sem példátlan, hogy egy egykori pedáns diákból lecsúszott alak lesz. Sokaknak meg fog jönni az esze, ha nem is mindenkiből lesz orvos, programozó, mérnök, jogász, sikeres vállalkozó, a többség nem fogja közmunkásként, hajléktalanként végezni.


5. Itthon általános probléma a mértékletesség hiánya, és rengeteg az alkoholista, nagyivó és szociális ivó, sokak számára a bulizás/szórakozás egyet jelent a mértéktelen vedeléssel.

A motiválatkanság is általánosan megfigyelhető, és sok a közoktatásbóp kieső diák is, legalábbis az EU-s átlaghoz képest.


Ezen változtatni viszont nem könnyű, csak pozitív példamutatással lehet, tovább mind a szülők, mind a pedagógusok, mind pedig az állam szerepe fontos lenne ezen problémák felszámolásában, de nem úgy néz ki, hogy efelé haladnánk.

2018. júl. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
En időmben is ez volt. Aki észhez tért annak.mar sajá élete van, aki meg nem az troger....
2018. júl. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Meglepő módon nem az ivás és a dohányzás a legfőbb probléma szerintem ebben a témában. Hanem, hogy mindenki író, költő, fotós, instamodell, gamer, celeb és sorolhatnám mi akar lenni, (semmi leszólás ezekre, de értelemszerűen nem lehet mindenkinek könnyű, mint egy feketepákónak...), és pincértálcát, vagy munkaeszközt senki nem akar megfogni lassan közülük (itt is vannak kivételek, tudom). Pár év, nyugdíjba mennek a képzett villanyszerelők, gázosok, stb. Akkor mi lesz? Letöltjük a netről a csapot, ha eltörik? Pedig nem is hetven éves banya vagyok, hogy ilyeneken merengjek, de mire odaérek, nem lesz aki kiássa a síromat, max belefotosoppolnak egy képen, és tesznek rám virágos filtert, aztán a valóságban meg aszalódjak a földön, úgyse néz senki máshova, csak a telefonjára...:D
2018. júl. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!