Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megérzem, ha bejövök valakinek?

Megérzem, ha bejövök valakinek?

Figyelt kérdés

Semmi jel, csak az érzés. Pl állt mellettem egy srác és éreztem, hogy bejövök neki. Ami szerintem be is igazolódott, mert amikor mentem el, akkor szó szerint bámult és követett a tekintetével.

+ Nem azért érzem, mert esetleg nekem is tetszene a fiú. Aki nekem valójában esélyes lenne, nála sajnos nem érzem.



2018. júl. 19. 17:12
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
De ezen mi a kamu? Én nem azt irtam, hogy fizikai tuneteket tapasztalok, hanem azt hogy megerzem. Ugy ertsd, mintha random megerzed, hogy valaki nez. Csak engem nem nezett.
2018. júl. 19. 20:20
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Az agyunk tudatalatti része igazándiból egyszerűsítő feladatot végez.


Tudatosan egyszerűen lehetetlen lenne az össze kommunkációs jelre figyelnünk, miközben 5 érzékünk bombáz adatokkal, gondolatok vannak a fejünkben, és még beszélünk is. Namost a tudatalattonkban általában skatulyák vannak, ami gyakran genetikai, fajra jellemzó (mosoly=pozitív), míg más esetben korábbi tapasztalatainkon alapul (arcvonások pl).


Szóval amint egy új emberrel találkozol, akkor a tudatalattid mindig hasonlítgat, megpróbálja beletuszkolni a skatulyákba az új ismerőst. Te bazira nem gondolsz bele, de a testbeszédet, stílust amint meglátod, már a tudagalattidban lejátszódott egy elemzés. Ha egy önbizalommal teli embernek tűnik, akkor a tudatalattid a már most rengeteg mennyiségű adatot, kommunikációs jelet úgy egyszerűsíti le, hogy „szimpatikus”.

De ha pl amikor megfordul, és meglátod, jogy hasonlít arcvonásilag egy ellenségedre, akkor a tudatalattid az új infó miatt beletuszkolja az embert az ellenséged sjatulyájába, és felruházza az ő tulajdonságaival. Aztán elkezdesz vele beszélni, kiderol, hogy ő mégis jófej, lehet vele cseverészni, stb, akkor mehint változnak a skatulyák, de végol mindig bentragad egy kis infótöredék, és rögzül, általávan pont nem a valóság, hanem az egyszerűsítés miatti tudatalatti skatulyázásos kiegészítésből adódó marhaság. Első benyomás pedig már nagyon mélyen rögzül. Akár hetekig-hónapokig tarthat mire felülíródik egy ilyenn félreismerés.


Szóval ennyi a lényege. Ha valakiről jó első benyomást kapsz, akkor a tudatalatttid mindenféle jó dologgal egészíti ki a hiányzó darabokat, ha rosszat, akkor rosszal.

És egyszerűen csak annnyit mond a tudatos részednek, hogy szimpatikus, avagy taszító.


Vonzalom kialakulása is ezen alapszik. Bár azt még nem értem, hogy hogya választunk párt.


Tehát ha valaki vonzónak talál téged, akkor az a kommunikációjában megjelenik. Nyitott testtartás, tág pupillág, kitágult hajszálerek(elpirulás, akár csak láthatatlan szinten is), sőt, megváltozó testnedvek(feromonok, szagok), és még ki tudja milyen dolgok. Ezeket te tudatosan nem veszed észre, de valójában minden infó fel lesz dolgozva, és ki lesz értékelve tudat alatt. Elég egy kósza pillantás, már rengeteg adatot kapsz. És ez a sok dolog feldolgotása után a tudatos részed megkapja ezt a megérzés szerűséget, hogy „tetszel neki”

2018. júl. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Huuh, ez nagyon elgondolkodtato amit irsz utolso! De tetszik!
2018. júl. 20. 01:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!