Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezt miért kell csinálni? Más...

Ezt miért kell csinálni? Más is tapasztalja?

Figyelt kérdés

Nem lakom a szüleimmel, de természetesen hazalátogatok havonta 1-2x.


Amikor épp pattanásos vagyok (menstruáció környékén mindig kipattogok), és meglát anyám, odajön, megfogja a fejem, és elkezdi vizslatni, majd: - milyen pattanásos vagy!


És nem is értem, mit gondol. Hogy nem vettem észre? Számomra ez titok? Nincs tükröm? Amikor elhúzom a fejem, akkor meg megsértődik, hogy hozzám sem érhet.


Ugyanez volt, amikor kicsit híztam. Beteg voltam sokáig, gyógyszerezés, le is fogytam, aztán épp örültem, hogy tudtam végre enni, és rám is ment valamennyi. Erre: de meghíztál.


Visszakérdeztem: ezt most azért mondod, mert így már nem vagyok olyan szerethető, vagy miért kell kiemelni?


Ja, nem, nem, ő csak mondta, de milyen vagyok én, hogy már meg se szólalhat.


Nem értem a céljait ezeknek a megjegyzésnek. Alapból nem vagyok problémás bőrű, és nem is 100 vagy 90 kilóra híztam, nem lettem elefánt... Azt hiszik ilyenkor, hogy nem veszem észre a változásokat, vagy mi? Nekem eszembe nem jutna odamenni valakihez, megfogni a fejét mondjuk, és: látom, nem szedted ki a bajszodat, ott is egy kicsit sötétebbek a szálak...


Vagy bármi... Az ilyenek csak nekem sértőek?


2018. júl. 20. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:
23%
Örülj neki, hogy még vannak szüleid, akik törődnek veled. Itt nyafogni. Istenem. Más meg örülne, ha még egyszer hazamehetne....
2018. júl. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

De szeretlek, pont leírtad azokat az embereket, akiket gyűlölök.


Én sem értem, mi a célja, pont van ilyen ismerősöm, aki mint a világ csodájára, rámutat az ember fejére, és "Jéé, ott egy patti!". De jó hangosan. Vagy ha valaki zavarban van, "Jujjj, de vörös a fejed!"


Nem is velem csinálja, de ÉN érzem kínosan magam. Zéró empátia, vagy valamilyen autizmus ez, nem tudom, de semmi szociális érzékenység nincs ezekben az emberekben.

2018. júl. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyes, nem kell olvasni a kérdést, ha nem tetszik...
2018. júl. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!