Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szereplések előtti szorongásom...

Szereplések előtti szorongásom alkohol se oldja már igazán, miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

az a problémám, hogy gyerekkorom óta szociális fóbiám van, és minden nyilvános szereplés előtt lámpalázam van és már előre szorongok. Lehet megiszom 1 üveg bort egy youtube live előtt is, de akkor se tudom önmagam adni és feloldódni a kb. 50 néző előtt...


Mit tudtok tanácsolni, hogyan lehetne ezt a problémát orvosolni? Úgy hallottam ha fokhagymát megeszel nyersen, elvileg pluszban vérnyomáscsökkentő és nyugtató hatása is van. Szerintetek jó ötlet lehet live előtt 1-2 gerezddel elropogtatni?


Köszönöm előre is a segítségeteket!



2018. júl. 20. 18:17
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!
2018. júl. 26. 17:41
 12/13 anonim ***** válasza:

Én is yootube-znék, de én is beszédhibás vagyok. Sőt, ha kamera elé kéne ülni, akkor még a kinézetemmel se vagyok elégedett.

Mit tudsz csinálni? Talán nagy ívben letojni azt, hogy ha *ikáznak azért, mert beszédhibás vagy.

Üveg bor meg nem biztos, hogy jó megoldás. Főleg úgy, hogy ha nem is használ.

Talán előtte igyál citromfű teát.

Mindez mellett gyakorolj, amikor még nem élesben megy az egész.

2020. márc. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Magnézium, B-vitamin támogatja az idegrendszert, A magnézium pl magfélékben van sok (pl bab,mogyoró,mák,stb) , meg még tejben, zabkorpában; a banánban szelén van, ami önbizalmat növel, citromfű-orbáncfű-tea is jóttesz; vannak multivitaminos üdítők, zabkorpa, jóreggeltkeksz, ciniminis-szelet; elég sokféle kaja van, amiben vannak ezek, de amúgy ha izgulós vagy szerintem tényleg szóval valami magnéziumos dolog segíthetne pl nagyon. De egyébként meg a zabkorpa az pl teljesen feltölt; egyik legjobb kaja, rengetegféle tápanyag van benne; elég, ha csak a tenyeredbe beleszórsz annyit, mintha tenyereddel kiskanalat formálnál és ott középen az a gödör és még annál is egy kicsit kevesebb már elég, és tök jól feltölt. Ami meg egyébként szintén ilyen feltöltős kaja, az pl a C-vitaminban dús, a kígyóuborka, lehet leves salátában is, vagy tejfölben ázott salátában, vagy szendvicsben, vagy csakúgy magában is fogyasztani:):) De szal amiben nagyon sokféle vitamin van, az a zabkorpa, de rengeteg nagyon jó kaja van még. Meg egyébként kakaóban, fahéjban, csokiban is vannak sok vitaminok; csokival azért módjával; de egyébként úgy is eheted, hogy fogsz egy bármilyen fajtájú kenyérszeletet; tehát lehet fehér, rozsos, krumplis, meg mittudomén milyenek vannak még, tehát bármilyen jó, zsemle is , kifli is; és akkor arra úgy rászórsz egy kis kakaóport, utána még rászórsz egy kis fahéjat, utána még egy kis zabkorpát, utána szétkened az egészet vajjal, így valamennyire ráragadnak azok:) (hűtőből frissen kivett vaj az még kemény hozzá, még nem annyira kenhető, szóval fagyos vajjal nem működik, ahhoz kell még egy kicsit, hogy melegedjen; de margarin lehet, hogy jó (én úgy tudom amúgy ,hogy a vaj egészségesebb, mint a margarin, de viszont van olyan margarin is, ami meg nagyon tölt, anya omega3 zsírsavasat vesz, valszeg az tölt benne ennyire:))) Na, és szóval szétkened a vajjal , és akkor az úgy tök jól tud tölteni. Ja és miután már mindent ráraktál, vajat, zabkorpát, kakaót, fahéjat, akkor ne cukrozd, ne sózd, mert akkor már nem lesz olyan jó. Tehát só és cukor erre nem kell, tehát ízügyileg így már készen van:):):) Én szoktam ilyet, és ez is tök jól tölt:):):)
2020. márc. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!