Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tűiteket nem idegesit, ha...

Tűiteket nem idegesit, ha valaki így beszél?

Figyelt kérdés

Magyarok vagyunk, oké, hogy jó pár külföldi szó van, ami beépült az nyelvünkbe, de engem irritál mikor valaki olyat mond pl, hogy ez basic, vagy nagyon fancy, vagy helló guys.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, de biztos vannak még.

Szerintetek nem zavaró?



2018. júl. 22. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hmmm, engem egy kicsit zavar, de nincs mit tenni ellene. Ez van.
2018. júl. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Nah, sry
2018. júl. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Én néha belekeverem a fancy, creepy stb. szavakat, aztán magamtól undorodom.
2018. júl. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Errefelé nem nagyon használják az angol kifejezéseket. Egyik haverom a boy szót használja a beszéde közben. A családban az of course elterjedt.

Én azokat tartom zavarónak, amelyekre von értelmes magyar szó, de mégis komplikája az illető. Illetve angolul egyszerűbb kimondani. Basic helyett ott a "nagyon alap", vagy "ez alap tesó" szó. Hello guys helyett pedig na csá, vagy sziasztok fiúk, vagy 1001 szó van még.

A "random" szóhoz hasonlóak pedig nem zavarnak.

2018. júl. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Nem zavar... én meg svájci szavakat keverek bele, mert nem jut eszebe magyarul :D


Tudom a szót, de mivel a napom 70%-át svájci németek között töltöm, előbb jön a számra a Velo, Rega, Polizei, Notfall, Wurst, Schnitzel, stb., mint a magyar megfelelője.

2018. júl. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem zavar, mivel rendelkezünk egy gyönyörű és egyedi nyelvvel, viszont egyesek ilyen jött-ment szavakkal elrondítják. Persze értem én, hogy nagyon menő angol szavakat használni, de tiszteljük annyira az anyanyelvünket, hogy nem keverjük más nemzetek nyelvével.
2018. júl. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%

Egyébként imáááádom a magyar nyelvet, ktésgkívül alegszebb nyelv (persze, magyarként szép, hogy így gondolom), de sajnos olyan sokszor hallottam az ilyen kifejezéseket használni másokat, hogy az én beszédembe is beleépültek... Különösen a "really" (bár többször használom azért a "tényleg"- et, de előfordul ez is gyakran...), a "basic" néha, illetve pl.a creepy nekem már fel sem tűnik.

Egyébként engem is zavar, főleg az, hogy sajnos rám is rám ragadt, de persze próbálom kiküszöbölni, csak hát nehezen megy.

2018. júl. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!