Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nincs lelkiismeretem?

Miért nincs lelkiismeretem?

Figyelt kérdés

Talán elsőre nem érthető a kérdés de az van, hogy arra ébredtem, hogy most más valaki vagyok mint 16-18 évesen. Ez a 27 éves pasas valaki más. Mindig sok düh volt bennem, de még meg maradt. És befolyásol. Tevékenyen hozzá tudok járulni mások szomorúságához, és nem szégyellem hanem élvezem. És ettől kicsit megijedtem, azt mindig is tudtam, hogy mogorva vagyok sőt tudok másokat a modormmal beszédemmel is "bántani". De azt vettem észre, hogy vannak akiket annyira utálok, hogy akár teszek is érte, hogy legalább egy kicsit gyötrődjenek. Nehéz elmondani, mi az, hogy nincs miatta lelkiismeret furdalásom - de szinte természetesnek tűnik némely lépés. És képtelen vagyok sajnálni, sőt rettenetesen jól szórakozok rajta.


Mit kellene tennem? Valami baj van velem? Végülis nem ártok magamnak, de nem értem a helyzetemet.



2018. júl. 24. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Hamar ki lehetne deríteni, hogy mi történt gyerekkorodba veled, amit próbálsz kitölteni most felnőttként bárkin, csak a nyomás enyhüljön rajtad. De nem tudod, mert ha tudnád, és túl lennél rajta nem éreznéd a késztetést mások bántására.
2018. júl. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
Az ember jellem nem stagnál , kiteljesedik fejlődik vagy leépül megreked és zuhan .Ez a személyiség része , árnyék én . Lehet feltárni több módszerrel de nem klinikai eszközökkel sem scientológia vagy elmaradott idegen kultúrák tevékenységével vallással mint mohamed krisna vagy buddha tanok .
2018. júl. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Azt hiszed, hogy csak így tudsz érvényesülni.
2018. júl. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

Lehet valami történt veled a múltban, mondjuk bántottak gyerekkorodban...ami miatt ilyen harag gyűlt össze benned. Egy normális pszichológus biztos meg tudja mondani.


Nem tudom, van-e valami baj veled, de kicsit megijedtem, mikor elolvastam a problémád.

2018. júl. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pszichopata vagy 🙂
2020. ápr. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!