Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ha nincs személyisé...

Mit tegyek ha nincs személyiségem?

Figyelt kérdés
Fura a kérdés és talán nem is legjobb megfogalmazás. Logikusabban inkább én választom a személyiségemet. Vagyis. Most egy olyan tipikus "cuki" személyiségem van. Igazából biztosan vannak problémák a fejemben, régen tiszta depi voltam meg vagdostam magam, de eszem ágában sincs pszichológushoz menni, mert 1.Nem visznek el a szüleim/nem adnak rá pénzt. 2. Az a logikájuk hogy megtudom oldani a saját problémáim, így én is áttvettem ezt a gondolkodásmódot. Szerintetek fura ha egy kitalált személyiségben élek? Ti csináltatok már ilyet?
2018. júl. 24. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
Nem lesz ezzel problémád attól a pillanattól kezdve, hogy magadnak kell eltartanod magadat.
2018. júl. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
Van személyiséged, csak képtelen vagy szembenézned vele és javítani rajta.
2018. júl. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi az a “cuki” személyiség? Nem értem. Mit szoktál csinálni szabadidődben? Mi érdekel? Mivel foglalkozol? Milyen a gondolkodásmódod? Kb. ezek határozzák meg, hogy milyen a személyiséged.

Attól, hogy néha cuki vagyok, máskor meg depis, az nem azt jelenti, hogy ne lenne személyiségem.

Ja, mindenki válassza a személyiségét, de az hogy mit érzel arra vonatkozóan, hogy mit kéne választanod, az írja le a személyiséged. Választása mindenkinek van, épp az tesz, mindenkit jellemmé, hogy mit választ a szabad akaratából (és itt nem ilyen sekélyes dolgokra kelm gondolni, hogy “cuki vagyok-e” vagy sem, hanem életcél, érdeklődési kör, ideológia stb.)

Lehet, hogy neked még nem fejlődött ki a személyiséged, de még tehetsz érte, tehetsz magadért.

2018. júl. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
59%

Valamilyen komolyabb dologgal kezdének el foglalkozni (pl. ha orvosira készülnél, akkor legyél a legjobbak között a suliban biológia, kémia tárgyakból stb.) Vagy szuperjól megtanulnék mondjuk angolul (legyen egy konkrét cél, pl. Cambridge Advanced felsőfokú vizsga).


Hogy nem mész pszichológushoz azt meg ne sajnáld: nagyobb az esély, hogy nem egy jó pszichológust fogsz ki. A legtöbb többet árt, mint használ. Problémákat előhozna párat, de megoldást nem ad...


Komoly párkapcsolat is segítene biztosan, de csak azután szabad, ha a saját problémádat már megoldottad, és békességben vagy magaddal.


A célok megvalósítása és a feladatok megoldása közben komoly önismeretre fogsz szert tenni, és hasonló érdeklődési területű emberekkel is megismerkedhetsz. (Még ötlet: sport, vagy valamelyik megbízható egyháznak az ifi programjai, vagy egy hangszer)


Lényeg: passzív/reaktív üzemmódból váltás az aktív módba. Ne csak sodródj. Az erőfeszítés a lényeg. Amit most csinálsz, ha tudod egy kis időre tedd félre, csinálj valami újat. (Ha nem szoktál olvasni, egy jó könyv is segítség lehet, menj el könyvtárba, egy szimpatikus könyvtároshoz menj oda, tud-e ajánlani valamit. A TV vagy mozi az ellustít, csak pihenésnek javaslom..)


Ennyi egyelőre :)

2018. júl. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!